10 Yaşındaki Çocuk Face ID'yi Kırdı


Teknonce > Teknoloji > 10 Yaşındaki Çocuk Face ID'yi Kırdı

Apple'ın yeni telefonuyla ilgili bomba haberler düşmeye devam ediyor. Şimdi de 10 yaşındaki bir çocuk Face ID'nin kilidini kırmayı başardı.

Apple'ın övünerek duyurduğu Face ID ile ilgili hack haberleri gelmeye devam ediyor. 3D yazıcıyla Face ID'yi kandırmalarla başlayan furya, 10 yaşındaki bir çocuğun Face ID'yi kırmasına kadar geldi. Face ID güvenli değil mi?

Gelen haberlere göre 10 yaşındaki bir çocuk, annesinin telefonunu alarak iPhone X'deki Face ID kilidini hiç zorlanmadan açmayı başardı. Apple ise henüz gelişimini tamamlamış çocukların Face ID'yi kandırabileceğini ise kabul etti. Video'da izleyeceğiniz gibi, IPhone X satın alan anne kendi yüzünü tanıtarak telefonunu kilitlemiş. Face ID kişiye tanımlı olmasına rağmen bu kilidi oğlu da yüzünü göstererek kaldırabiliyor. 

Apple’ın "Geleceğin iPhone’u" olarak tanıttığı iPhone X, yurt dışında birçok noktada kullanıcılarına ulaştı ve yakın bir zamanda ülkemizde de satışa sunulacak. Ön tarafta fiziksel home tuşu barındırmayan iPhone X, Face ID yüz tanıma teknolojisi ile çalışıyor ve Apple'ın iddiasına göre daha güvenli bir kullanım imkanı sağlıyor. Hatta Apple, Face IDnin Touch ID'ye göre çok daha güvenli olduğunu belirtmişti.

Telefonu çocukların kötü kullanımından saklamak isteyen ebeveynlerin bundan sonra Face ID tercih edip etmeyecekleri merak konusu. Daha önce birçok haberde çocukların AppStore ya da Google Store üzerinden birçok ücretli indirme yaptıkları haberlere yansımıştı. Bu videonun yayınlanması ve Apple'ın da çocukların Face ID'yi kandırabileceğini kabul etmesinin ardından, Face ID rafamı kaldırılacağı yoksa bir geliştirme mi yapılacağı merak konusu.

Etiketler: face ıd hack, face ıd kilit açma, apple yeni telefon

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap