2018 VPN Listesi


Teknonce > Teknoloji > 2018 VPN Listesi
2018 VPN Listesi

Her ne kadar kullanımları çeşitli sorunlara yol açabilse de, bazı kullanıcılar özellikle Wikipedia gibi bilgi veren sitelere girebilmek için çeşitli VPN'lere ihtiyaç duyuyorlar. Sizler için 2018 yılında kullanılabilecek bir VPN listesi derledik. İşte ayrıntılar...

VPN kullanmak elbette sadece çeşitli yasaklı sitelere girmek için değildir. İnternet gezinmelerinde kendini ve kişisel bilgilerini güvende hissetmeyen kullanıcıların da VPN üzerinden internete girişleri her geçen gün artıyor. İşte 2018'de işinize yarayacak VPN listesi.

1. ExpressVPNExpressVPN şu anda Dünya genelinde en güvenli VPN servisi olarak gösteriliyor. 1800'den fazla server, 148 farklı konum, 30000'den fazla IP adresi bulunan ExpressVPN güvenli, konforlu ve hızlı bir internet gezintisi vaadeden servisler arasında. Elbette bu başarısının karşılığında bir miktar ödeme de talep ediyor. Ücretli VPN servisleri arasında yer alan ExpressVPN'in aylığı 13 dolar civarında. Eğer daha uzun süreli alırsanız, aylık ücreti 6 dolara kadar düşüyor.

2. IPVanish

IPVanish şu anda en çok kullanılan VPN servisleri arasında. 950'den fazla server, 60'tan fazla farklı konum ve 40000'den fazla IP adresine sahip. IPVanish'in aylık fiyatı 10 dolar. Eğer daha uzun süreli alırsanız aylığı 6.49 dolara kadar düşüyor.

3. VyprVPN

VyprVPN de yine hızı ve güvenliğiyle ön plana çıkan VPN servisleri arasında. 700'den fazla server, 73 farklı konum ve 200000'den fazla IP adresi vaadediyor. VyprVPN'i bir aylık alırsanız yaklaşık 10 dolar gibi bir fiyatı var. Ancak yıllık alırsanız aylık ücreti 5 dolara düşüyor. 

4. NordVPN

NordVPN en güvenli VPN servisleri arasında gösteriliyor. 2029 server ve 61 farklı konuma sahip VPN servisinin IP adresi ise bilinmez olarak görünüyor. Üstelik fiyatı da diğerlerinden çok daha düşük. NordVPN'in 6 aylık ücreti 7 dolarken, 24 aylık alırsanız aylık ücreti 3.29 dolara düşüyor. 

5. TunnelBear

TunnelBear VPN servisleri arasında en basit kullanıma sahip servis olarak biliniyor. 1000 server, 20'den fazla konum ve yine bilinmez IP adresiyle VPN kullanıcılarının güvenle kullanıp tercih edebileceği seçenekler arasında. Bu servisin de aylığı 10 dolar. 12 aylık alırsanız aylığı 5 dolara kadar düşüyor.

6. Windscribe

Güvenli olanlar arasında en ucuz ücretli servisler arasında yer alan Windscribe, 348'den fazla server, 50 farklı konum ve bilinmez IP adresi seçeneklerine sahip. Aylığı 4.50 dolar olan VPN servisi 12 aylık almanız halinde aylığı 3.75 dolara indiriyor.

7. Hotspot Shield

Hotspot Shield güvenlik sloganıyla yola çıkan VPN servislerinden. 7 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunuyor. Bununla birlikte hızıyla da dikkat çeken Hotspot Shield aylık 12.99 dolarlık fiyata sahip. 2000 server, 20 farklı konum ve bilinmez IP adresi kullanım seçenekleri olarak kullanıcılara sunuluyor. 

8. KeepSolid VPN Unlimited

KeepSolid VPN Unlimited 1000'den fazla server, 70'ten fazla konum ve yine bilinmez IP adresi seçeneklerine sahip. Bitcoin ödeme destekli servisler arasında yer alan KeepSolid VPN Unlimited, torent üzerinden çalışanlara önerilmiyor. Bunun da aylık ücreti 6.99 dolar. Eğer yıllık alırsanız aylığı 3.33 dolara denk geliyor. 

9. CyberGhost

CyberGhost yüksek performans hedefleyen VPN servisleri arasında. 1109 server, 44 farklı konum ve bilinmez IP adresi seçeneklerine sahip. CyberGhost bir aylık alınamıyor. En az 12 aylık kayıt alan CyberGhost'un bu şekliyle aylığı 7.47 dolar. 36 aylık almanız halinde ise fiyatı aylık 3.43 dolara kadar iniyor.

10. ZenMate

ZenMate zaten birçoğunuzun bildiği bir VPN servisi. Kolay bir kullanıma sahip olan ZenMate sınırsız bir şekilde ücretsiz kullanım sunuyor. Elbette isteyenler, internet gezintilerini daha hızlı ve güvenilir bir hale getirip premium seçenekleri kullanabilir. Bunun için aylık ödemeniz gereken tutar 8.99 dolar. Eğer yıllık alırsanız aylığı 4.99 dolara kadar düşüyor.

Etiketler: vpn listesi, yasaklı sitelere girmek, vpn servisleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap