Adidas Yapay Örümcek Ağından Ayakkabı Üretecek


Teknonce > Teknoloji > Adidas Yapay Örümcek Ağından Ayakkabı Üretecek
Adidas Yapay Örümcek Ağından Ayakkabı Üretecek

Daha önce de çeşitli atılım ve projeleriyle gündeme gelen Adidas, bu sefer de yapay örümcek ağından ayakkabı üretecek.

Dünya'daki ayakkabı firmaları arasında, gündeme getirdiği yeni fikirlerle öne çıkan Adidas, bu sefer de yine ilginç bir fikirle gündeme geldi. 3 boyutlu yazıcılarla üretilen ayakkabılar, okyanustaki atıkların toplanmasıyla üretilen ayakkabılar derken şimdi de doğada %100 çözülebilen yeni bir ayakkabı tasarımı gündeme geldi. Yapay örümcek ağından üretilecek olan ayakkabının sağlamlığı da şirket tarafından garanti ediliyor.New York'taki Biofabrikate konferansında açıklanan bu yeni model Almanya'nın AMSilk şirketiyle ortak yürütülen çalışmayla tasarlandı. Ayakkabının malzemesinden dolayı hafif olacağı belirtilirken, kalitesinin de diğerleriyle aynı olacağı vurgulandı. Ayrıca bu malzemenin kullanılması, ürünün maliyetini de düşürüyor. Bu da demektir ki Adidas'ın bu yeni modeli, öncekilerden daha uygun bir fiyatla görücüye çıkacak. 

Adidas'ın strateji oluşturma başkan yardımcısı James Cames, yaptığı açıklamada; "Adidas bir yıl içinde AMSilk ile birlikte Futurecraft Biofabric modeli gibi çığır açan yeniliklere imza attı. Bu da spor endüstrisini yeniden tanımlama taahhüdümüzün bir başka adımı." dedi. 

Biyolojik temelli yeni model içerideki havayı tazeleyebilir özelliğiyle bakteri üretimine de izin vermeyecek. Yani açıklamaya göre aslında bu ayakkabıda kullanılan malzeme, eski modellerin sunduğu konfordan birşey eksiltmeyecek. Ürünün bu yıl içinde satışa sunulması bekleniyor.

Son yıllarda yaptığı yeniliklerle ayakkabı dünyasında kendini öne çıkaran Adidas, ilerleyen zamanlarda da bu projelerine yenilerini ekleyecek gibi görünüyor.

Kaynak: http://www.topinfopost.com/2016/11/29/adidas-unveils-biodegradable-shoes-made-from-artificial-spider-silk

Etiketler: adidas, adidas çevre dostu ayakkabı, adidas vegan ayakkabı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap