Amerika'da Dünya Düzdür Konferansı Yapıldı


Teknonce > Astronomi > Amerika'da Dünya Düzdür Konferansı Yapıldı
Amerika'da Dünya Düzdür Konferansı Yapıldı

Son zamanlarda sık sık duymaya başladığımız "Dünya düzdür" iddiası ve savunucuları boy göstermeye devam ediyor. Bu sefer de Kuzey Carolina'da toplandılar.

Amerika'nın Kuzey Carolina eyaletinde, dünyanın düz olduğunu savunan bir grup insan bir konferans düzenledi. "Uluslararası Düz Dünya Konferansı" adı verilen bir toplantı ilk kez gerçekleştirilirken konferansa sayıda kişi katıldı. Konferansa katılanlar ve konuşmacılar; "Ufuk çizgisine bakın, dümdüz", "Bu şeytanın en büyük yalanı" gibi savlarla dünyanın düz olduğunu savundu. Konferansa yaklaşık 400 kişi katıldı.Bilim çevrelerince skandal olarak yorumlanan konferansta, "NASA ve Diğer Uzay Yalanları", "Bilimsel Yöntemle Düz Dünya", "Bilimin yaygın yalanlarına inanmak" gibi sunum başlıkları altında dünyanın düz olduğuna dair çeşitli konuşmaların yapıldığı konferansta bilimin insanları Tanrı'dan uzak tutmak için tasarlanmış bir tezgah olduğu da kullanılan ifadeler arasında.

Bu söylenenlere rağmen, bazı konuşmacıların düz dünya teorisinin bilim insanları tarafından ele alınması gerektiğini savunmaları da dikkat çeken bir başka unsurdu. Bilime ve bilimsel kanıtlara inanmayıp, bilimin kendi iddialarını araştırması gerektiğini istemek de ayrı bir ironi olarak konferansta yer aldı. Bunları söylerken ne kadar ciddi olduklarını bizler de sizler kadar merak ediyoruz.

NASA'nın Gerçeği Sakladığını İddia Ettiler!

"Gezegenin bir buz duvarı ile çevrili bir disk olduğunu" söyleyen konuşmacılar, "NASA'nın ve diğer benzer kurumların, dünyanın gerçek dışı resimlerini yayınladığını ve dünyanın düz olduğu gerçeğinin insanlardan saklandığını" iddia ettiler. 

Önümüzdeki "Uluslararası Düz Dünya Konferansı", 15-16 Kasım 2018'de Denver'da yapılacak. Bu konferansa ise 1500'den fazla kişinin katılması bekleniyor.

Youtube'da "Düz Dünya' adlı kanalıyla 43 bin takipçi elde eden ve yayınladığı videolarda Dünya'nın düz olduğunu savunan Mark Sargent bu yanlışlık ve aldatılmanın ilerleyen yıllarda düzeleceğine inanıyor.

Etiketler: dünya düzdür, düz dünya, mark sargent, düz dünya konferansı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap