Among Us Nasıl Oynanır?


Teknonce > Oyun > Among Us Nasıl Oynanır?
Among Us Nasıl Oynanır?

2018 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen son günlerde popüler hale gelen Among Us nasıl oynanır? Ayrıntılar haberimizde.

Among Us, Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilip yayımlanan ve 15 Haziran 2018 tarihinde piyasaya sürülen çevrimiçi çok oyunculu bir oyundur. 

Among Us Nasıl Oynanır?Oyunda, crewmate ve impostor olmak üzere iki rol vardır. Bu roller oyun başlarken rasgele belirlenir. Oyunda kaç impostor olacağı(1-3) oyun ayarlarından oyunu kuran kişi tarafından seçilir. Oyunda impostor rolünü üstlenen oyuncu veya oyuncuların amacı crewmateleri öldürmektir. Eğer impostorlar yakalanmadan crewmateleri öldürmeyi başarırlarsa oyunu kazanırlar. Crewmatelerin oyunu kazanabilmesi için ise aralarındaki impostorları bulmaları veya oyunda verilen görevleri tamamlamaları gerekmektedir.

Among Us Arkadaşlarla Oynanabilir Mi?

"Among Us oyununu arkadaşlarımızla oynayabilir miyiz?" dediğinizi duyar gibiyim. Evet Among Usarkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Oyuna ilk girdiğinizde Online ardındanda Create Game düğmelerine basıp çıkan ekranda "Oyunun hangi haritada oynanacağını, kaç impostor olacağını ve maksimum kaç oyuncunun gireceğini" seçip oyun kurabilirsiniz. Ardından ekranın alt-orta kısmında yer alan kodu arkadaşlarınızla paylaştığınızda, kurduğunuz oyuna gelebilirler. Böylece oyunu arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Ayrıca Discord uygulaması üzerinden kanal oluşturarak oylama esnasında konuşabilir ve oyun zevkinizi arttırabilirsiniz.

Crewmate

Oyunda cremwate olduysanız ölmeden görevleri bitirmeniz gerekir. Oyun açıldığında sağ üst tarafta yer alan harita simgesine tıkladığınızda açılan haritada yapmanız gereken görevler sarı ünlem işareti olarak görünmektedir. Tüm cremwateler kendilerine verilen görevleri tamamladıklarında oyunu kazanırlar. Eğer bir ölü gördüyseniz, ölünün yanına yaklaştığınızda sağ alt tarafta beliren "report'a" basarak, oylama ekranına geçebilirsiniz. Oylama ekranında herkes gördüklerini söyleyerek impostoru ortaya çıkarmaya çalışır. Impostor ise yalan söyleyerek veya başkalarını hedef göstererek diğer oyuncuların kendisini oylamalarını engellemek için uğraşır.

Ölü bulmadan oylama ekranına geçebilmenin bir diğer yolu ise emergency butonudur. Oyun içerisinde herhangi bir şeyden şüphelendiğinizde bu butona basarak oylama ekranına geçebilirsiniz.

Impostor

Eğer oyunda impostor olduysanız en iyi yapmanız gereken şey yalan söylemektir. Ne kadar iyi yalan söylerseniz diğer oyuncuları ikna etmeniz daha kolay olacaktır.

Crewmateleri öldürmek için oyuncuların yanına gittiğinizde sağ altta bulunan kill butonuna basmanız gerekmektedir. Report özelliğini impostorlarda kullanabildiği için birini öldürdükten sonra reportlayarak başkalarını suçlayabilirsiniz. 

Oyunda yalnızca impostorların kullanabildiği vent özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde oyundaki havalandırma kapaklarını kullanarak bir yerden başka bir yere geçebilirsiniz. Bu özelliği yalnızca impostorlar kullanabildiği için dikkatli olmak gerekir. Eğer sizi gören olursa impostor olduğunuz anlaşılır. Bu özellik genellikle öldürülen oyuncudan hızlıca uzaklaşmak için kullanılmaktadır.

Oyunda impostorlara özgü bir diğer özellik ise sabotajdır. Sağ alt tarafta bulunan "sabotage" düğmesine bastığınızda oyunun haritası açılır. Bu harita üzerinde sabotaj yapabildiğiniz yerler bulunmaktadır. Sabotaj özelliği sayesinde; kapıları kapatabilir, elektiriği kesebilir, kameraları kapatabilir, oksijen ve reaktörde arıza oluşturabilirsiniz. Eğer oksijen ve reaktör sabotajları belirlenen sürede durdurulmazsa cremwateler oyunu direkt olarak kaybetmiş sayılırlar.

Among Us hile için tıklayın.

Keyifli oyunlar dileriz.

Etiketler: among us nasıl oynanır, among us arkadaşlarla oynama, impostor, cremwate

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap