Apple, Bozuk Batarya Kılıflarını Ücretsiz Değiştirecek!


Teknonce > Teknoloji > Apple, Bozuk Batarya Kılıflarını Ücretsiz Değiştirecek!
Apple, Bozuk Batarya Kılıflarını Ücretsiz Değiştirecek!

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden olan Apple; iPhone XR, XS ve XS Max modelleri için ürettiği bataryalı kılıflar için bir değişim programı başlattı. İşte ayrıntılar...

Apple, iPhone modellerinde batarya kapasitesini fazla yüksek tutmadığı için bazı iPhone modelleri için bataryalı kılıflar üreterek piyasaya sürmüştü. Böylelikle şarj problemini çözmeyi amaçlayan Apple, kılıfı bozulan kullanıcılar için bir duyuru yaptı. Ocak 2019 - Ekim 2019 tarihleri arasında üretilen XR, XS ve XS Max modellerinin bataryalı kılıfları ücretsiz olarak değiştirilebilecek.Apple, geçtiğimiz senenin ocak ve ekim ayları arasında iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR için üretilen akıllı batarya kılıfların bozulması durumunda ücretsiz olarak değiştirilebileceği yeni programını başlattı. Eğer Apple akıllı batarya kılıflarınız düzgün çalışmıyorsa veya telefonu hiçbir şekilde şarj etmiyorsa, bir Apple yetkili servisine veya Apple Store’a kılıfınızla gidip düzgün çalışmadığını ve değiştirmek istediğinizi söylemeniz yeterli oluyor.

Teknoloji devi Apple, ücretsiz değiştirme programının herhangi bir güvenlik açığı nedeniyle değil yalnızca kullanıcıların bozuk ürünlerini değiştirebilmeleri amacıyla başlatıldığını belirtti. Belirtilen iPhone ürünlerinin batarya ömrünü artıran ve telefonun şarjının daha fazla dayanmasını sağlayan Apple akıllı batarya kılıfları Apple mağazalarında ve resmi sitesinde 999 TL fiyat etiketiyle satılıyor. 

Apple mağazalarında ve resmi sitesinde satılan bataryalı kılıflar farklı renk seçeneklerine sahip. XR modeli için siyah ve beyaz olmak üzere iki, XS ve XS Max modelleri için ise kum pembesi, siyah ve beyaz olmak üzere üç renk seçeneği bulunuyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu üç model için Apple mağazalarında ve resmi sitesinde satılan bataryalı kılıflar 999 TL fiyat etiketine sahip.

Etiketler: apple, apple bataryalı kılıf, apple bataryalı kılıf değişim

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap