Apple Eski IPhone'ları Yavaşlatıyormuş!


Teknonce > Teknoloji > Apple Eski IPhone'ları Yavaşlatıyormuş!
Apple Eski IPhone'ları Yavaşlatıyormuş!

Bazı teknoloji siteleri ve analistlerin çalışmasından sonra Apple'ın eski IPhone modellerini yavaşlattığı ortaya çıktı. Peki Apple eski IPhone'ları neden yavaşlatıyor? IPhone'lardaki yavaşlama sorunu nasıl çözülecek?

Bir anda gündeme oturan Apple'ın IPhone'ları yavaşlattığı iddiası tartışmaları da beraberinde getirdi. İddianın kanıtlanmasından sonra teknoloji devi şirkete birçok dava açılırken, Apple sorunu kabul edip özür dilemek zorunda kaldı! Peki Apple eski IPhone modellerini neden yavaşlatıyor ve IPhone yavaşlama sorunu nasıl çözülecek?Apple tarafından yapılan açıklamada, IPhone kullanıcılarından özür dilendi. Eski IPhone'ların yavaşlatılmasının sebebinin ise batarya döngüsündeki bir sorun olduğu açıklandı. Telefonların da bataryadaki bu sorun sebebiyle yavaşlatıldığını açıklayan Apple yetkilileri, telefonlar yavaşlatılmazsa daha ciddi sorunlar oluşabileceğinden böyle bir önlem aldıklarını duyurdular. 

Olayın açığa çıkmasından sonra Dünya genelinde birçok IPhone kullanıcısı Apple'a dava açarken, bir yandan da IPhone'larda hangi özelliklerin yavaşlatıldığı ortaya çıkmaya devam ediyor. 

Şirket tarafından yapılan müdahaleyle, işlemci hızının azaltılmasından dolayı telefondaki uygulamaların açılma süreleri uzarken, kaydırma hareketleri sırasında da düşük kare hızları ve bazı uygulamalarda kademeli çerçeve hızı düşürmeleri görülüyor. Arka ışık karartma, arka planda duran uygulamalar her açıldığında uygulamayı yeniden başlatma ve 3 DB'den daha düşük hoparlör sesi de şirketin yavaşlatma işlemi uyguladığı diğer alanlar. 

Apple Batarya Ücretlerinde İndirime Gitti!

IPhone'larla ilgili bu sorunun ortaya çıkmasından sonra bir özür metni yayınlayan Apple, kullanıcıların gönlünü almak için IPhone bataryalarında da ciddi bir indirime gitti. Şimdiye kadar yaşanan sorunun bataryalardan kaynaklandığı biliniyor. Apple'ın bundan sonraki stratejisi ise, telefonları yavaşlatmak yerine, kullanıcıların eskiyen bataryaları daha ucuz ve kolay bir şekilde değiştirmesini sağlamak gibi görünüyor.

IPhone batarya ücretlerinde 50 dolarlık bir indirime gideceğini açıklayan şirket yetkilileri, batarya değişim ücretlerinin 79 dolardan 29 dolara ineceğinin teminatını verdiler. Bununla birlikte, IPhone kullanıcılarının telefonun batarya durumunu kontrol edebilmesi için de bir güncelleme yayınlanacağı açıklandı.

Apple'ın batarya ücretlerinde indirime gitmesi, bazı IPhone kullanıcıları ve teknoloji analistleri tarafından olumlu bir adım olarak karşılanırken, bazı kullanıcılar ise bu durumun Apple'ın kabahatini örtmeyeceği kanaatinde. Apple'ın bu hamlesinin sonuçlarını ise ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

Etiketler: ıphone batarya ücretleri, ıphone yavaşlama sorunu, ıphone neden yavaşlıyor, teknoloji,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap