Apple Hisseleri Değer Kaybetti


Teknonce > Teknoloji > Apple Hisseleri Değer Kaybetti
Apple Hisseleri Değer Kaybetti

Amerika merkezli teknoloji devi Apple'ın New York Borsası'ndaki hisselerinde son 2 günde %7 düşüş yaşandı. Peki yaşanan düşüşün sebebi ne? Ayrıntılar haberimizde...

 

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden olan Apple'ın, hisseleri değer kaybediyor. Şirketin New York Borsası'nda bulunan hisselerinde son 2 günde yaklaşık %7’lik bir düşüş yaşandı.Geçtiğimiz Çarşamba gününü 177,84 dolardan kapatan New York Borsası’ndaki Apple hisseleri, Perşembe gününden itibaren düşmeye başladı. Şirketin hisseleri, Perşembe günü %2,8’lik ve Cuma günü de %4,1’lik bir kayıp yaşadı. Apple hisseleri, böylece son 2 günde %6,9’luk bir değer kaybına uğramış oldu. Bu 2 günlük süreçte şirketin piyasa değerinde de düşüş gözlendi. Şirket piyasada yaklaşık olarak 64 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı. Bu kayıpla beraber piyasa değeri 928,7 milyar dolardan 865,4 milyar dolara geriledi.

Uzmanlar yaşanan durumla ilgili olarak, Apple’ın tedarikçilerinden olan ve Apple’a çip üreten Taiwan Semiconductor Manufacturing firmasının Perşembe günü yaptığı açıklamaya dikkat çekiyor. Taiwan Semiconductor Manufacturing yaptığı açıklamada, mobil sektörden gelen çip talebinin zayıfladığı belirtmişti. Zayıf çip talebi nedeniyle Apple’ın satışlarında da düşüş yaşanabileceğini belirten uzmanlar, Apple'ın son ürettiği modeli olan iPhone X satışlarının, bu yılın ilk çeyreğinde piyasa beklentilerinin altında kalacağına dair düşünceleri bulunuyor. Bu nedenle yatırımcıların Apple hisselerine karşı satış pozisyonu aldığını bildirdi. 

Şirket, bu yılın Ocak-Mart dönemine dair net kar ve gelirini 1 Mayıs'ta açıklayacak.

Etiketler: apple, apple hisseleri, apple hisse kaybı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap