Apple, iPhone Sahiplerine Geri Ödeme Yapacak!


Teknonce > Teknoloji > Apple, iPhone Sahiplerine Geri Ödeme Yapacak!
Apple, iPhone Sahiplerine Geri Ödeme Yapacak!

iPhone'ları kasıtlı olarak yavaşlattığını kabul eden Apple, pilini garanti dışı değiştiren kullanıcılara 190 TL'lik bir geri ödeme yapacağını duyurdu. İşte ayrıntılar...

Apple'ın geçtiğimiz aylarda eskiyen piller nedeniyle bazı iPhone modellerinin kapanmasını engellemek için cihazları kasıtlı olarak yavaşlatmış ve bu durum gündeme bomba gibi oturmuştu (İlgili haber için tıklayın.). Bu durumla ilgili açıklama yapan Apple, yavaşlama sorununun bataryalardan kaynaklandığını belirtmişti. Yavaşlama sorunu yaşayan kullanıcıların bataryalarının uygun bir fiyata değiştirileceği açıklanmıştı. Bu açıklama sonrasında 50 ila 79 dolar arasında olan garanti dışı batarya değişim ücreti 29 dolara çekilmişti.Gelen yeni açıklamaya göre 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında garanti kapsamı dışında iPhone 6 veya üst modellere yönelik batarya değiştirme işlemi için ödeme yapan kullanıcılara 190 TL ödeme yapılacağı duyuruldu. Apple yetkili servislerinde gerçekleşmesi gereken bu işlem için 190 TL’lik ödeme elektronik para transferi ile sağlanacak veya bu işlem için kullanılan kredi kartına iade edilecek.

Apple, bu geri ödemeyi alacak olan kullanıcılara 23 Mayıs 2018 ile 27 Temmuz 2018 tarihleri arasında bir e-posta ile yapılması gerekenleri bildirecek. Eğer bataryanızı garanti kapsamı dışında değiştirdiyseniz ve 1 Ağustos 2018 tarihine kadar söz konusu e-posta size gelmediyse yıl sonuna kadar Apple ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Telefonunuzda bataryadan kaynaklı bir yavaşlama sorunu yaşıyorsanız 2018 yılının sonuna kadar batarya indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer garanti dışı batarya değişimi yaptıysanız Apple'dan gelecek olan e-postayı beklemeniz gerekiyor.

Etiketler: apple yavaşlama sorunu, apple geri ödeme, apple batarya

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap