Apple 2016'yı Samsung'un Önünde Lider Tamamladı


Teknonce > Teknoloji > Apple 2016'yı Samsung'un Önünde Lider Tamamladı
Apple 2016'yı Samsung'un Önünde Lider Tamamladı

Yeni araştırmaya göre Apple tüm ürünleriyle akılllı telefon endüstrisinde öne çıkarken Samsung'da dahil olmak üzere diğer tüm üreticilere göre daha fazla ilgi gördü.

Araştırma şirketi IHS Markit'in son yayınlanan raporuna göre Iphone 6S toplamda yaklaşık 60 milyon adet satışla birinciliğe yerleşti. 350'den fazla modelin analiz edildiği araştırmaya göre IPhone 6S'i IPhone 7, IPhone 7 Plus ve IPhone 6S izledi.Geçen yıl yaşadığı bütün olumsuzluklara rağmen Samsung'un ilk 10 içerisine beş telefonunu sokmayı başardığı görüldü. Hatırlanacağı gibi Samsung'un büyük bir ilgiyle beklenen modeli Note 7 faciası firmayı bir hayli yıpratmıştı.Note 7 pilinin patlatıldığı anlaşılınca dağıtımı durdululmuş, dışarı satılanlar da geri toplatılmıştı. Bununla birlikte, en büyük üçüncü telefon üreticisi olarak gösterilen Huawei, ilk on arasında yer almayı başaramadı. 

Samsung'un modelleri Apple ürünlerinden ortalama altı ay önce çıkmasına rağmen Apple ürünlerinin satışta Samsung'u geçtiği görülüyor. 

Öte yandan ilk 10 içerisinde 7. sırayı kapmayı başaran Oppo A53 Huawei'yi bile geride bırakmayı başardı. Geçtiğimiz yıl içerisinde Çin ve Hindistan'da bir hayli ilgi göre Oppo A53 de bu sayede Apple ve Samsung'un neredeyse kilitlediği listede boy göstermeyi başardı. 

IHS Markit'in verilerinin doğruluğu hala tartışılıyor olsa da veriler, otoriteler tarafından büyük bir sürpriz olarak görülmedi. Veriler en azından bize gösteriyor ki 2016 yılı Apple'ın liderliğinde sona erdi. Bununla birlikte, yaşadığı faciaya rağmen Samsung piyasada hala ciddi bir prestij sahibi. Geçtiğimiz sene meydana gelenler dolayısıyla zirve şansını kaçırmış olsa da, hala piyasananın en güçlülerinden biri.

Etiketler: samsung, apple, 2016 telefon satış, 2016 en çok satan telefon, en iyi telefon markası, en iyi telefon modeli

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap