Apple'ın Yeni Güncellemesi Size Ulaşmayabilir!


Teknonce > Teknoloji > Apple'ın Yeni Güncellemesi Size Ulaşmayabilir!
Apple'ın Yeni Güncellemesi Size Ulaşmayabilir!

Apple'ın bir sonraki güncellemesi milyonlarca IPhone kullanıcısını dışarıda bırakabilir. Yeni güncelleme sadece yeni telefonlar için mi?

Apple, IOs'un bir sonraki sürümünü çoktan test çalışmalarına başladı. Bir önceki IOs sürümünde 32bit uygulamaların yavaş yavaş kaldırılacağını öğrenmiş ve sizlere duyurmuştuk. Ancak Apple bu konuda daha sert adımlar atabilir. Yeni IOs sürümünden önce gelen habelere göre Apple 32-bit uygulama içeren telefonlara artık yeni güncellemelerini göndermeyecek. Ayrıca bu programları içerebilen telefon modellerine de güncellemelerini iletmeyi kademeli olarak durduracak. Yeni IOs sürümleri ise artık sadece 64-bitlik telefonlar için yapılacak. Bu durum, Apple'ın büyük güncellemelerden önce aldığı en keskin kararlardan biri olarak görülüyor ve aslında daha önce böyle bir şey de yapmış değil.Buradan çıkan sonuca göre ilerleyen zamanlarda Apple, ıPhone 5 ve IPhone 5C için güncelleme göndermeyi bırakacak. Aradaki sınır ise IPhone 5S olacak. Çünkü IPhone 5S 64-bite göre tasarlanmıştı. 

Piyasaya sürülmelerinin üzerinden 4 yıl gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen Apple'ın IPhone 5 ve IPhone 5C'ye hala güncelleme yolluyor olması aslında bazı otoriteler tarafından normal karşılanıyor. Onlara göre şimdiye kadar güncellemeler kesilmiş olsaydı da piyasa şartları buna itiraz edilmesine izin vermezdi. Çünkü Google'ın Pixel ve Pixel XL modelleri sadece iki yıllık güncelleme vaadediyor. Yani Apple'ın rakiplerinden daha uzun süre boyunca güncellemeleri sürdürdüğü ve bunları durdurmak için geç bile kaldığı düşünülüyor.
 

Apple'ın ne kadar IPhone 5C sattığı tam olarak bilinmiyor ancak IPhone 5'in dünya genelinde 90 milyondan fazla sattığı biliniyor. Bu da yeni IOs sürümünün yüzbinlerce insana gönderilmeyeceği ve bunların artık IPhone güncellemelerinden mahrum kalacağı anlamına geliyor.  

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2017/04/11/apple-ios-10-3-2-release-iphone5-support-remove/#5f1a55084ded

Etiketler: ios güncelleme, apple güncelleme, ıphone 5 güncelleme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap