Apple Kablosuz Şarj Aletinde Yeni Bir Dönem Başlatıyor


Teknonce > Teknoloji > Apple Kablosuz Şarj Aletinde Yeni Bir Dönem Başlatıyor
Apple Kablosuz Şarj Aletinde Yeni Bir Dönem Başlatıyor

Telefon piyasasının lider ismi Apple, bu sene IPhone'ların 10. yılına özel bir ürün hazırlıyor. Yeni şarj cihazı, telefonu kablosuz ve temassız şarj edecek.

Yeni IPhone modellerinde Apple'ın tek amacı telefonlarını geliştirmek değil. Telefonlarıyla birlikte kablosuz ve temassız şarj edebilen bir şarj aleti de tasarlanıyor. Aslında şimdiye kadar pek çok firma kablosuz şarj aleti üretmeye başladı. Ancak bu şarj aletlerinin hepsi bir şekilde telefonla teması gerektiriyor. Kablo kullanmasanız bile, telefonu şarj aletine bir yerinden temas ettirmeniz gerekebiliyor. Bu şirketlerin ürünleri de Apple'ın gelecek olan ürünü gibi radyo dalgalarını kullanıyor ancak bu yeni şarj aleti biraz farklı. Apple'ın patentini aldığı bu yeni şarj aleti telefonla herhangi bir temas olmaksızın telefonu şarj edecek. Yani Apple'ın amacı, piyasadaki şarj aletlerinin çok daha üstünde bir teknolojiyle kullanıcılarına ulaşmak. 

Birden fazla iletişim noktasını aynı anda kullanabilecek olan bu cihaz hücresel ağda (700MHz - 2700MHz), Wi-Fi’da (2.4GHz - 5GHz) ve radyo dalgası olarak (10GHz - 400GHz) telefonu şarj edebiliyor. Bununla birlikte bu yeni şarj aleti, şarja ihtiyacı olan cihazı da belirleyebilecek ve tanıyabilecek şekilde tasarlanıyor.

Birçok telefon firmasının üretme çabasında olduğu bu tarz bir şarj aletini Apple'ın IPhone 8'lerde kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak ürünün patenti alındığına göre IPhone 8'de olmasa bile Apple'ın bir sonraki amiral gemisinde kullanmasını bekleyebiliriz. 

Etiketler: apple, ıphone kablosuz şarj, ıphone uzaktan şarj, ıphone wifi şarj

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap