Apple Programlama Derslerine Başlıyor


Teknonce > Teknoloji > Apple Programlama Derslerine Başlıyor
Apple Programlama Derslerine Başlıyor

Amerikalı teknoloji devi Apple, öğrencilere yönelik başlattığı uygulamasında insanların programlama ve yazılım öğrenebilmesi için bir eğitim uygulaması geliştirdiğini duyurdu.

Swift adlı proglamlama dili çerçevesinde kurgulanan sistemle öğrenciler artık yazılım ve programlamayı daha kolay bir şekilde öğrenebilecek. Apple'dan yapılan açıklamaya göre geliştirilen yeni uygulama sayesinde insanlar Swift adlı dili kullanarak kendi İOS uygulamalarını yapabilecekler. Eğitim boyunca Apple'ın önerdiği müfredat kullanılacak. Önümüzdeki sonbaharda altı yüksekokulda kullanılacak olan programda 500 binden fazla öğrenciye yazılım ve programlama öğretilecek. 

Apple Üst Yöneticisi Tim Cook tarafından yapılan açıklamada "Programlamanın bireylere ve genel olarak Amerikan ekonomisine katkısını ilk elden gördük" denildi. Gelişen teknolojinin gereklerinin yerine getirilmesi ve bireylerin bu sürece daha etkin olarak katılmasını sağlamak adına bu gibi girişimlerin gerekli olduğunun altı çizildi. 

Apple'dan yapılan açıklamada Amerika genelinde bir buçuk milyondan fazla insanın İOS isletim sisteminde programlama işlemlerine katıldığının altı çizildi. 

Etiketler: teknoloji, apple, yazılım, ios, tim cook, apple eğitim

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap