Apple WWDC 2017 Konferansı


Teknonce > Teknoloji > Apple WWDC 2017 Konferansı
Apple WWDC 2017 Konferansı

Açılımı Worldwide Developers Conference olan WWDC konferansı her yıl Apple tarafından düzenlenir. 5-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan konferansda tanıtılacak olan ürünler haberimizin detayında.

Şirketin üst düzey yöneticilerinin yapacağı konuşmalar ile başlayacak olan konferansda Apple birçok yeni yazılım ve ürün tanıtacak. Söylentilere göre Apple bu sene çok büyük bir sürprizle kullanıcılarının karşısına çıkmayı düşünüyor.Yazılım

Apple bu sene AppleiOS, macOS, tvOS ve watchOS sistemlerinin yeni sürümlerini yayınlayacağını duyurdu. İşte Apple tarafından duyurulacak olan yazılımlar.

iOS 11

Apple, her sene gerçekleştirdiği konferansında mutlaka yeni iOS sürümünü yayınlıyor. Bu sene de iOS 11 sürümünü duyuracak ve geliştiriciler için yayınlayacak. İlerleyen günlerde ise tüm kullanıcılara bu güncelleme ulaştırılacak.

watchOS 4

Bilindiği üzere Apple firmasının akıllı saati olan Apple Watch watchOS işletim sistemini kullanmakta. Bu konferansla birlikte yeni sürümü yayınlanacak olan watchOS sağlık alanında büyük değişikliklerle kullanıcıların karşısına çıkacak.

tvOS 11

Apple televizyonlar için sunulacak olan bu yeni sürüm bugüne kadarki en kapsamlı tvOS sürümü olacak gibi görünüyor.

macOS 10.13

Apple bilgisayarlarda kullanılan bu işletim sistemi üzerinde yapılacak yenilikler gizli tutuluyor. Konferansın sürprizlerinden biri bu sistemle ilgili olabilir.

Donanım

Apple, yazılım konusunda olduğu gibi donanım konusunda da yenilikler getiriyor. İşte Apple tarafından duyurulan yeni ürünler.

Yeni iPad Pro

Apple 10.5 inç boyutunda bir iPad Pro tanıtacağını duyurdu. Yeni modelin mevcut 9.7 inç iPad Pro ile aynı boyutta olması bekleniyor, ancak cihazın çerçeveleri daraltılarak ortaya daha büyük bir ekran çıkarılacak.

Siri Speaker

Apple sesli asistan Siri’yi bir cihaz haline dönüştürecek. Konferansta duyurulacak olan bu yeni cihaz sayesinde Apple, Google Home ve Amazon Alexa gibi cihazlarla yarışa girecek. Apple’ın akıllı hoparlörünü rakiplerinden üstün kılan bir özelliği olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Bilindiği üzere Apple ürün çıkarma konusunda diğer şirketlere nazaran geride kalıyor. Fakat çıkardığı her ürün rakiplerini alt etmeyi başarıyor. Bu konferansta tanıtılacak olan tüm ürünler ve yazılımlar da büyük bir ilgiyle karşılanacak gibi görünüyor.

Bu yazımızdaki ürün ve yazılımlar Apple tarafından tanıtılacağı duyurulmuş olanlardı. Apple’ın gizlemiş olduğu ve konferansta tanıtacağı sürprizleri de olabilir. Böyle bir durum var ise ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır.

Etiketler: wwdc 2017,apple, siri speaker,ipad pro,watchos,tvos,ios 11

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap