App Store'da 32 Bit Karmaşası


Teknonce > Teknoloji > App Store'da 32 Bit Karmaşası
App Store'da 32 Bit Karmaşası

Apple'ın uygulama mağazası App Store'da 32 bitlik uygulamaların karmaşası yaşanıyor. 32 bitlik uygulamalar kaldırıldı mı?

Daha önceden sizlere Apple'ın 32 bitlik uygulamalara karşı tavır alacağını ve artık bu uygulamaların yavaş yavaş geri çekileceğini duyurmuştuk. (İlgili haber için tıklayın.) Şu anda ise Apple kullanıcıları konuyla ilgili olarak biri karmaşanın içinde. Dünden beri gelen haberlerin hepsi 32 bitlik uygulamaların kaldırıldığı yönünde. Ancak bazı kaynaklar uygulamaların tekrar devreye sokulduğunu iddia etti. İOS 11'le birlikte Apple'ın 32 bitlik uygulamalara olan desteğini çekeceğini zaten biliyorduk. Ancak Apple'dan şimdiye kadar bununla ilgili somut bir adım gelmemişti. Dünden beri App Store'a yapılan müdahaleler gösteriyor ki; Apple 32 bitlik uygulamalara karşı olan hamlelerini gerçekleştirmeye başlıyor. Dün App Store'da arama yapıldığında 32 bitlik uygulamalar listelenmiyordu. Bugün ise bu uygulamalar tekrar kullanıma açıldı. Ancak yapılan yorumlar, Apple'ın 32 bitlik uygulamaları kaldırmayı test ettiği yönünde. Bugün yapılacak İOS 11 tanıtımında ise bu uygulamalara desteğin tamamen kesileceği açıklamasının da sinyali olabilir.

Bununla birlikte, eğer bugün gelecek olan açıklamada 32 bitlik uygulamalara desteğin geri çekileceği açıklanırsa, İOS 11 güncellemesinin eski sürüm IPhone'lara gönderilmeyeceğini de söyleyebiliriz. Apple'ın planları arasında IPhone 5 ve daha altındaki sürümlere artık güncellemeleri durdurmak da yer alıyor. 32 bit işlemciye sahip bütün eski IPhone'lar artık yeni güncellemelerden mahrum kalabilir. Bugün yapılacak İOS 11 duyurusunda tüm bu soruların yanıt bulması bekleniyor.

Etiketler: ios güncelleme, apple güncelleme, ıphone 5 güncelleme, ios 11 güncellemesi, apple son güncelleme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap