Asgardia Vatandaşlık Ücreti Belli Oldu!


Teknonce > Astronomi > Asgardia Vatandaşlık Ücreti Belli Oldu!
Asgardia Vatandaşlık Ücreti Belli Oldu!

Geçtiğimiz aylarda devlet başkanını seçen ilk uzay ülkesi Asgardia'nın vatandaşlık ücreti belli oldu. Asgardia vatandaşlık ücreti ne kadar? Ayrıntılar haberimizde...

12 Ekim 2016 tarihinde Igor Ashurbeyli tarafından Paris Uzay Konferansı'nda tanıtılan Asgardia, artık vatandaşlık için yıllık ücret talep ediyor.Asgardia Parlamentosu Başkanı Lembit Öpik, vatandaş olmak isteyenlerin artık 100 Euro'luk yıllık ücret ödemesi gerektiğini açıkladı. Öpik,"Bu karar, uzaya yerleşme yolculuğumuzda bir sonraki adımı atabileceğimiz anlamına geliyor. Sizin fırsatınız, vatandaşık ücretini desteklerseniz, insanlık için bu yeni dev atılımı yapmamıza yardımcı olmaktır. Vatandaşlık Ücretine katkıda bulunmanız, evrende gezegenimizin ötesine yeni ufuklara ulaştığımızda, insanlığın bir sonraki macerasının tarihini aktif olarak inşa eden o elit topluluğun bir parçası olduğunuzu gösterir." sözlerini kullanıyor. Ayrıca Asgardia'nın gelecek hedeflerinden bahseden Lembit Öpik "Vatandaşlık ücreti milletimizin ve türümüzün geleceğine katkıda bulunacak. Bu gelişme, ekonomik, politik ve bilimsel faaliyetlerimizi başlatmak, ulusumuzun kurucusu Dr. Igor Aşurbeyli'nin koyduğu hedefe doğru ilerlemek için önemli bir kapıyı açacaktır : 2043'te kalıcı bir Ay yerleşmesi." ifadelerini kullandı.

Alınan bu karar öncesinde Asgardia'ya kayıt yaptıran kişilerde yıllık vatandaşlık ücretini ödeyecekler. Fakat ilk 100 bin vatandaş bu ücretten  muaf olacak. İlerleyen günlerde Asgardia Başkanı Igor Ashurbeyli vatandaşlık ücretinden muaf olacak 100 bin kişilik listeyi duyuracak. Ayrıca 12 Ekim 2016 ile 1 Ekim 2018 tarihleri arasında Asgardia'nın geliştirilmesi için bağış yapan Asgardia vatandaşlarından 2019 yılında kadar vatandaşlık ücreti alınmayacak.

Asgardia'nın resmi web sitesinde yer alan rakamlara göre ilk uzay ülkesinin şu anda 280 bin vatandaşı bulunuyor. 40 bin üyeyle listenin başında yer alan Türkiye'yi ABD, Hindistan ve Çin takip ediyor.

Etiketler: asgardia vatandaşlık başvuru ücreti, asgardia vatandaşlık, asgardia, asgardia vatandaşlık ücreti

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap