Battlefield 5 İlk Bilgiler ve Çıkış Tarihi


Teknonce > Oyun > Battlefield 5 İlk Bilgiler ve Çıkış Tarihi
Battlefield 5 İlk Bilgiler ve Çıkış Tarihi

Electronic Arts tarafından piyasaya sürülen başarılı oyun serisi Battlefield'ın, 5. oyunu ile ilgili ilk bilgiler geldi. İşte yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Battlefield 5 ile ilgili ilk bilgiler ve çıkış tarihi...

Electronic Arts’ın popüler FPS (First Person Shooter - Birinci Şahıs Nişancı) serisi Battlefield‘ın yeni oyunu Battlefield 5, 2018 yılının en çok beklenilen oyunları arasında yer alıyor. Electronic Arts daha önce yaptığı açıklamalarda Battlefield 5'de benzersiz bir savaş deneyimi sunacağını iddia etmişti.Battlefield 5'in çıkış tarihi 19 Ekim olarak belirlendi. Fakat Battlefield 5: Deluxe Edition versiyonunu ön siparişle satın alan oyuncular, 16 Ekim’de oyuna ulaşabilecekler. Battlefield’ın en büyük yeniliği oyunun İkinci Dünya Savaşı‘nda geçmesi ve Premium Pass’i kaldırıyor olması. Bu sayede oyuncular tüm içeriğe her zaman, DLC satın almadan ulaşabilecekler.

Öne çıkan bir diğer yenilikse seride ilk kez ortaya çıkan karakter özelleştirme. Bu yenilik sayesinde multiplayer oyunlarda karakterlerin kostüm, üniforma, yüz, ırk, savaş boyaları ve daha birçok özelliği üzerinde istenilen değişiklikler kolayca yapılabilecek. Diğer yandan, oyunun standart sınıfları seviye atlamanızla çok daha derinleşecek. Yani her Battlefield oyuncusunun artık kendine göre bir oyun düzeni olacak. Oyunda aynı zamanda, tüm silah ve araçlar da karakterler gibi özelleştirilebilir olacak.

Battlefield 5'e iki yeni oyun modu eklenecek. Bu oyun modlarından biri olan Grand Operation, Battle-Royale benzeri mekanikler sunacak. 64 oyunculuk bu mod, günlerce sürecek bir savaşa sahne olacak ve cephede ölümün dönüşü olmayacak. Hikaye desteği bulunacak bu oyun modu, dinamik yapısıyla türe yeni bir soluk getirecek. Oyuncuların ilgisi sürekli olarak ara sahneler ve sürekli değişen savaş bölgeleriyle yüksek tutulacak.

Oyunculara daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunmaya hazırlanan Battefield 5, çok daha gerçekçi patlama efektleri kullanacak. Eğer içinde bulunduğunuz bina patlarsa, patlamanın etkisiyle dışarı uçabilecek, yakınınızda yaşanan bir patlamada, ister istemez yere kapaklanacaksınız.

Batllefield 5'in PC, PS4 ve Xbox One platformları için 19 Ekim 2018 tarihinde piyasaya çıkacak. Deluxe Edition sürümünü ön siparişle satın alan kullanıcılar 16 Ekim’den itibaren oyunu oynayabilecekler.

Etiketler: batllefield 5, battlefield 5 ilk bilgiler, battlefield 5 çıkış tarihi

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap