Bilinmeyen Google Uygulamaları


Teknonce > Teknoloji > Bilinmeyen Google Uygulamaları
Bilinmeyen Google Uygulamaları

Dünya'nın en büyük arama motorlarından biri olan Google işimizi kolaylaştıracak birçok uygulamayı bizlere ücretsiz olarak sunmakta. Bu uygulamaların bazılarını hergün kullanırken bazılarının adını bile bilmiyoruz. Çok bilinmeyen Google uygulamaları haberimizin detayında.

Google Çeviri UygulamasıBirçok kişinin bildiği ve muhtemelen sık sık kullandığı bu uygulamanın bilinmeyen çok büyük bir özelliği bulunmakta. Telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde herhangi bir resim üzerindeki yazının çevirisini yapmak mümkün. Bu sayede çok kısa sürede çeviri yaparak işlerinizde büyük kolaylık sağlamanıza yardımcı olur.

Google Akademik

Bu Google uygulaması sayesinde herhangi bir konu hakkında akademik aramalar yapabilirsiniz. Aradığınız konu ile ilgili bilimsel makaleler, ders kitapları veya dergilerden yapılan alıntılara ulaşabilirsiniz.

Google Keep

Windows 10 kullananların bildiği yapışkan notlar uygulamasının Google versiyonu olan bu uygulama ile rengarenk notlar alarak önemli anlarınızı unutmamış olursunuz.

Google Sky

İçinizde uzayı merak edenleriniz vardır. Bu uygulama sayesinde Samanyolu Galaksi'sini gezebilir ve uzayla ilgili çalışmalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Fonts 

Bu uygulamayla bizlere yüzlerce farklı yazı tipi sunan Google, istediğimiz yazı tipini projelerimizde kullanmamıza da olanak sağlıyor.

Google Trends 

Çoğunlukla web sitesi geliştiricileri tarafından kullanılan bu uygulama sayesinde en çok aranan kelimeleri, ne sıklıkla aratıldıklarını öğrenebiliriz. Bu sayede sitelerimizde bu aramalara yönelik çalışmalar yaparak Google'da yükselme sağlayabiliriz.

Google Alışveriş

Google, giyim, teknoloji, ev eşyaları gibi farklı sitelerde bulunan ürünleri tek bir çatı altında toplayarak kullanıcılara kolay alışveriş imkanı sunmakta. Beğendiğiniz bir ürünü satın almak istediğinizde ürünün bulunduğu sayfaya otomatik olarak yönlendiriliyorsunuz ve satın alma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Google Sound Search 

Herhangi bir müziğin adını veya kim tarafından söylendiğini bilmiyorsanız bu uygulamaya dinletmeniz yeterli. Tıpkı Shazam gibi bir çalışma mantığına sahip bu uygulama dinlettiğiniz şarkının tüm bilgilerini bulup kullanıcılara sunabiliyor.

Build With Chrome 

Google ve Lego işbirliği ile hazırlanmış bu uygulama sayesinde Dünya haritası üzerinde istediğiniz noktalara legolarla yapı inşa edebileceksiniz.

Gmailify 

Bu uygulama sayesinde farklı uzantıya sahip tüm e-posta hesaplarınızı tek bir Gmail gelen kutusunda birleştirerek tüm maillerinize tek noktadan erişim sağlayabiliyorsunuz.

İlerleyen günlerde Google ilgili bilinmeyenleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler: bilinmeyen google uygulamaları,google keep,google trends,google fonts,google alışveriş,build with chrome

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap