Bir Teknoloji Meraklısı Kendi IPhone'unu Üretti!


Teknonce > Teknoloji > Bir Teknoloji Meraklısı Kendi IPhone'unu Üretti!
Bir Teknoloji Meraklısı Kendi IPhone'unu Üretti!

Teknolojik cihazları inceleyen insanların, cihazın iç kısımlarını öğrenmek için telefonları parçalamalarına alışmıştık. Fakat bu seferki bambaşka. Bir teknoloji meraklısı kendi IPhone'unu yaptı!

Scotty Allen isimli bir teknoloji meraklısı, Çin'e kadar gidip birçok malzemeyi toparlayarak kendi IPhone'unu üretti. Birkaç ay boyunca Shenzhen kentinde parçaları toplamak için uğraşan Allen, sonunda amacına ulaşmayı başardı. Çalışmalarını bir kamerayla kaydeden Allen, çalışmasının sonunda yirmi dört dakikalık bir video hazırladı. Bu videoda karşılaştıklarını anlatan Allen, Çin'de cep telefonu parçaları satan pazarlara da hayran olduğunu söylüyor. Bu parçaların satıldığı bir pazar olduğunu öğrendiğinde bunu başarabileceğini ifade eden Allen, sistemin nasıl çalıştığını merak ettiğini ve bu merakla yola çıktığını söylüyor. Çalışması boyunca bin dolardan fazla para harcayacağını tahmin eden Allen'ın harcaması da beklediğinin çok altında olmuş. Açıklamasına göre oluşturduğu IPhone'un toplam maliyeti sadece 300 dolar. 

Çindeki sosyal hayata dair de birçok ipucu barındıran video adeta bir belgesel gibi. Gittiği pazarlarda insanların kendisine karşı son derece yardımsever davrandığını vurgulayan Allen, buradaki tecrübelerinden oldukça memnun kalmışa benziyor. 

Özellikle video'nun onsekizinci dakikasından sonra Allen'ın telefonu yapmak için topladığı malzemelerin dökümünü görebilirsiniz. İzleyenler telefon yapmanın aslında ne kadar ayrıntılı bir uğraş olduğunu görebilirler. Bu dakikadan sonra Allen'ın ufacık parçaları birleştirmesini de hızlandırılmış çekimde izleyebilirsiniz.

Videonun sonunda ise telefonun çalıştığı görülüyor. Teknoloji merakının telefon üretecek aşamaya ulaşması elbette bir insan için sevindirici. Siz de yukarıda sözü edilen videoyu izlemek ve kendi telefonunuzu üretmek isterseniz Allen'ın sitesini takip ederek işe başlayabilirsiniz. Darısı tüm tüketicilerin başına diyelim. 

Etiketler: kendi ıphone'unu üreten adam, Scotty Allen, çin telefon pazarı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap