Bir Youtuber IPhone 7'ye Matkapla Kulaklık Girişi Açtı!


Teknonce > Teknoloji > Bir Youtuber IPhone 7'ye Matkapla Kulaklık Girişi Açtı!

Apple IPhone 7'lere kulaklık girişi koymayınca kullanıcılar kendi yöntemleriyle kulaklık girişi açtılar. Bir youtuber, çalışmasını kendi hesabından paylaştı.

IPhone 7 büyük bir beğeni sağladığı halde, müzik severler için de üzücü bir haberle geldi. Klasik 3.5 mm kulaklık girişi kaldırıldı. Artık Apple severler sevdikleri müzikleri dinlemek ve telefon görüşmeleri yapabilmek için bluetooth kulaklıklar (Airpods) kullanmak zorundalar. 

Bir youtuber ise, bu sorunu kendine bir hayli dert etmiş olacak ki, sorunun çözümünü matkapta buldu. İnternet kullanıcılarının alışık olduğu bug ve hack terimleri aslında her alanda birilerinin aklında. Her zaman bir şeylerin açığını arayan insanlar etrafımızda olacak gibi. Yapılan bu çalışmayla IPhone'un kulaklık girişi yeniden açığa çıkarıldı. 

Youtuber kulaklık girişini açabilmek için telefonu sabitleyeceği bir mengene ve bir matkap kullanıyor. Telefona zarar vermeyecek kadar telefonu sıkıştıran youtuber ardından matkapla delme işlemine başlıyor. (Muhtemelen 649 dolardan fazla bir paraya aldığı telefonda böyle bir deneme yaptığına göre biraz rahat bir arkadaş.) Deliğin açıldığı yer stereo hoparlör bağlantı noktalarının üçüncü ve dördüncü delikleri arasında. 

Yukarıdaki videodan TechRax adlı youtuber'ın IPhone'a yaptıklarını izleyebilirsiniz. Belirtmek isteriz ki denemenizi bile tavsiye etmiyoruz. Anlaşıldığı kadarıyla yapılan işlem bir hayli riskli. 

Etiketler: ıphone'u matkapla deldi, ıphone 7 kulaklık girişi, ıphone 7 kulaklık dönüştürücü

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap