Bitcoin Karşılığında Vatandaşlık Veren Ülke!


Teknonce > Teknoloji > Bitcoin Karşılığında Vatandaşlık Veren Ülke!
Bitcoin Karşılığında Vatandaşlık Veren Ülke!

Büyük Okyanus'ta yer alan ada ülkesi, Bitcoin para karşılığında vatandaşlık vereceğini açıkladı! 

Dünya'da pek çok ülke, kendi topraklarına yatırım yapan ya da gayrimenkul alan insanlara ya vatandaşlık veriyor ya da vize ve pasaport noktasında kolaylıklar sağlıyor. Ancak Büyük Okyanus'un güneyinde yer alan  ada ülkesi Vanuatu bir ilke imza atarak Bitcoin karşılığı vatandaşlık vereceğini açıkladı. Vatandaşlık hakkı için dijital para birimi Bitcoin'i de kabul edeceğini duyuran Vanuatu, 43.64 Bitcoin vereni vatandaşı yapacak.Daha öncesinde vatandaşlık için 200 bin dolar isteyen ada ülkesinin belirlediği Bitcoin miktarı da dolara çevrildiğinde bu rakama denk geliyor. 

Ada ülkesinin şu anki nüfusu 277 bin. İngiliz Milletler Topluluğu'na bağlı ada ülkesinin vatandaşları 113 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyor. Bu ülkeler arasında İngiltere ve Rusya'nın yanında Avrupa Birliği ülkeleri de yer alıyor. Vergilerin de oldukça düşük olduğu bu ülkede çift pasaporta sahip kişilerden de gelir vergisi alınmıyor. 

Vanuatu Nerede?

Avusturalya'nın komşu adalarından olan Vanuatu, bir ada ülkesidir. Yüzölçümü bakımından küçük sayılabilecek bu ülke güneyin tatil cenneti ülkeleri arasında gösterilir. 

Etiketler: vanuatu, bitcoin, vanuatu vatandaşlık

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap