Burçların Tarihleri Değişti! Yeni Burç Tarihleri Ne Oldu?


Teknonce > Astronomi > Burçların Tarihleri Değişti! Yeni Burç Tarihleri Ne Oldu?
Burçların Tarihleri Değişti! Yeni Burç Tarihleri Ne Oldu?

NASA tarafından açıklanan son verilere göre burçların tarihleri değişti. Burçların tarihleri neden değişti? Burçların yeni tarihleri ne oldu? İşte gün gün 2019 yeni burç tarihleri...

Burçların Tarihleri Değişti! Yeni Burç Tarihleri Ne Oldu?

Nasa'nın son açıklaması, burçların da tarihlerindeki değişimi gün yüzüne çıkardı. Peki burçların tarihleri neden değişti? NASA'nın açıklamasına göre Dünya'nın yörüngesel salımının değişmesiyle yıldızların da Dünya'ya göre konumları değişti. NASA'nın bu açıklamasının sonrasında da burçların tarihlerinin değişmesi, astroloji meraklıları arasında da tartışmaya yol açtı. 

Burçların Tarihleri Neden Değişti?



Bilindiği gibi burçlar, yıldızların Dünya'ya olan konumuna göre belirleniyor. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), Dünya'nın yörüngesel salınımındaki değişiklikten dolayı yıldızların Dünya'ya göre konumunun değiştiğini duyurdu. Bunun sonucu olarak da burçların tarihleri de değişmiş oldu. 

Şimdiye kadarki burç tarihleri, antik zamanlardan beri aynı seyrediyordu. Ancak açıklamalara göre artık yıldızların konumu çok daha farklı ve bundan dolayı burç tarihlerinin de değişmesi gerekiyor.

ASLAN BURCU ARTIK 23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS DEĞİL

İlk olarak Babilliler tarafından kullanıldığı düşünülen burçlara göre 23 Temmuz-22 Ağustos arasında doğanların Aslan Burcu olduğu fakat bu tarih aralığının artık Yengeç Burcu'na ait olduğu söyleniyor.

Bunun sebebi ise Dünya'nın Kuzey Kutbu'nun artık aynı doğrultuda olmaması ve sonuç olarak 3 bin yıl sonra yıldızların yerlerinin değişmiş olması olarak açıklanıyor. Yeni burç tarihi var mı?

YILAN BURCU GERÇEK Mİ?

Bunlarla birlikte astroloji dünyasında 12 değil 13 burcun olması gerektiği tartışması da güçleniyor. NASA da web sitesinde Babillerin eski anlatılarında 13. burç olan Ophiuchus yani Yılan Burcu'na yer verdiğine değiniyor.Ancak Babillerin bilinmeyen bir nedenle Güneş'in 30 Kasım- 17 Aralık tarihinde üzerinde olduğu Yılan Burcu'nu bir kenara koyduğu biliniyor.

Burçlar Değişti mi 2019? Burçların Yeni Tarihleri

KOÇ BURCU: 18 Nisan-13 Mayıs

BOĞA BURCU: 13 Mayıs-21 Haziran

İKİZLER BURCU: 21 Haziran-20 Temmuz

YENGEÇ BURCU: 20 Temmuz-10 Ağustos

ASLAN BURCU: 10 Ağustos-16 Eylül

BAŞAK BURCU: 16 Eylül-30 Ekim

TERAZİ BURCU: 30 Ekim-23 Kasım

AKREP BURCU: 23 Kasım-29 Kasım

YAY BURCU: 17 Aralık-20 Ocak

OĞLAK BURCU: 20 Ocak-16 Şubat

KOVA BURCU: 16 Şubat-11 Mart

BALIK BURCU: 11 Mart-18 Nisan

YILAN BURCU: 29 Kasım-17 Aralık

Etiketler: yeni burç tarihleri, burçların tarihleri değişti, burç tarihleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap