Çakma Apple Ekranı Kullananlara Büyük Şok!


Teknonce > Teknoloji > Çakma Apple Ekranı Kullananlara Büyük Şok!
Çakma Apple Ekranı Kullananlara Büyük Şok!

Geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına iOS 11.3 sürümünü sunan Apple, bu güncellemeyle yan sanayi ekranları etkisiz hale getirdi. İşte detaylar...

iOS işletim sisteminin 11.3 sürümünün kullanıcalara sunulmasıyla birlikte bazı kullanıcılar telefonlarının ekranının çalışmadığını dile getirdi. Gelen şikayetler üzerine yapılan araştırmada bu sorunun yan sanayi ekran kullanan telefonlarda görüldüğü ortaya çıktı. Apple'ın iPhone'lar için sunmuş olduğu garanti ekran kırılmalarını kapsamıyor. iPhone ekranının kırılması durumunda Apple teknik servisi telefonu tamir etmek için ekstra ücret istiyor ve Apple, kullanıcılara uçuk fiyatlar sunduğu için kullanıcılar çakma ekranlara yöneliyorlar. iOS 11.3 sürümünde çakma ekranlar çalışmadığından dolayı ekran kırılmaları sonucunda telefonu tamir ettirebilmek için Apple teknik servisine gitmek zorunlu hale gelmiş durumda. 

Apple, iOS 11.3 güncellemesi ile güvenlik açısından bir çok iyileştirme yapmıştı. Yapılan bu iyileştirmeler güvenlik notlarında belirtilmişti. Güvenlik notlarında; iPhone aksesuarlarının cihaz ile iletişime geçmesinde yeni bir protokolün geldiği yer alıyordu. Bu açıklamayı okuyan kullanıcılar, bahsi geçen aksesuarların Lightning kablo ve çevirici aparatlar olduğunu düşünüyordu. Fakat yeni güncellemeyle gelen bu protokol ekranları da kapsıyor.

Çakma ekranlar uzun sürede iPhone'lara az da olsa zarar veriyordu. Yeni protokol sayesinde çakma ekran kullanımını bitirmeyi amaçlayan Apple, bu sayede iPhone'larda oluşabilecek sorunların önüne geçmeyi hedefliyor.

 

iOS 11.3 Güncellemesi Alan Cihazlar

iPad

iPad Air

iPad Air 2

iPad ProiPad 9.7

iPad mini 2

iPad mini 3

iPad mini 4

iPod

iPod touch 6th

iPhone

iPhone 5s

iPhone SE

iPhone 6/6 Plus

iPhone 6s/6s Plus

iPhone 7/7 Plus

iPhone 8/8 Plus

iPhone X

Telefonlarında yan sanayi ekran kullananların ekranlarının çalışmama ihtimali olduğundan dolayı bu güncellemeyi yüklememelerini tavsiye ediyoruz.

Etiketler: ios 11.3 çakma ekran, ios 11.3 ekran sorunu, ios 11.3 güncellemesi alacak cihazlar

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap