Çevrimiçi Eğitim Platformu Açıldı


Teknonce > Teknoloji > Çevrimiçi Eğitim Platformu Açıldı
Çevrimiçi Eğitim Platformu Açıldı

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak, Woz U isimli çevrimiçi teknoloji eğitim platformu kurdu. Çalışmanın amacı, teknoloji bilgisine dayalı istihdamı artırmak ve sektöre giriş için gerekli yeteneklerin geliştirilmesi. Woz U nasıl çalışacak ve nasıl ulaşabilirsiniz? Cevabı haberimizde.

Platformun zamanla dünya genelinde 30 farklı bölgeye yayılmasını hedefleyen Wozniak, platformda eğitim konularında da çeşitliliğin sağlanması gerektiğini düşünüyor. Yazılım mühendisliği başta olmak üzere bilgi teknolojileri, mobil uygulama geliştirme ve siber güvenlik Woz U’nun eğitim müfredatında yer alıyor. Kurs ücretleriyle ilgili ise şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Eğitimlerin, Amerika gibi Dünya'nın bazı bölgelerinde ücretsiz olması bekleniyor. Woz U, çalışanlarının eğitimi konusunda araç ve kaynak ihtiyacı bulunan teknoloji şirketlerine de erişim izni verecek. Platform, bölge eğitim müdürlükleriyle yapılacak işbirliği gereği Amerika'daki öğrencilere de açık olacak. Eğitim kapsamında uzun vadede teknoloji girişimcilerine yönelik bir hızlandırma programının da başlatılması planlanıyor. Woz U, öğrencilerinden bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik alanında kariyer yapmak isteyenleri de teşvik edecek.

Platformun kurucusu Steve Wozniak, Woz U ile birlikte girişimcileri borca sokmadan onlara dijital alanda üst düzey yetenekler kazandırmayı amaçladıklarını belirtti. İnsanların teknoloji alanında bir kariyer seçmeye korktuklarını söyleyen Wozniak, insanları cesaretlendirmek ve bu alandaki girişimleri arttırmak istediklerini dile getirdi. Hayatı boyunca teknolojiyle dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalıştığını ve bu süreçte eğitime daima saygı gösterdiğini dillendiren Wozniak, Woz U ile bu amaç doğrultusunda önemli işler başaracaklarına inanıyor. Woz U'nun mobil uygulaması ise şimdiden App Store’da yerini aldı.

İlerleyen yıllarda bu gibi girişimlerin artarak devam etmesi bekleniyor. Her geçen gün teknolojinin hızlanarak geliştiği bir dönemde insanların teknoloji konusunda eğitilmesi gerekliliği uzun zamandır tartışılıyordu. Bununla ilgili olarak birçok devletin de uzun vadeli programları üzerinde çalışmalar sürdürülüyor. 

Etiketler: woz u uygulama,teknoloji eğitim,teknoloji

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap