Chrome 61 Yayınlandı


Teknonce > Teknoloji > Chrome 61 Yayınlandı
Chrome 61 Yayınlandı

Google, web tarayıcısı Chrome için yeni sürümünü yayınladı. Peki Chrome'un yeni sürümü ne tür yenilikler getirdi?

Google'ın hizmeti olan Chrome için WindowsMac ve Linux masaüstü platformlarında yeni sürüm resmen yayımlandı. Geliştirici odaklı özellikleri ve güvenlik düzeltmeleriyle öne çıkan yeni sürüm, çevre birimleri için yeni WEBUSB API desteği ve diğer bazı küçük değişiklikleri ile birlikte geliyor.Google Chrome'un yeni sürümüyle birlikte, özel donanımların web uygulamaları ile iletişim kurması için WebUSB API desteği sağlanıyor. Klavye, fare ve yazıcı gibi donanımlar hali hazırda desteklenirken, yeni sürüm pedagojikbilimsel ve endüstriyel araştırma amaçlı üretilen USB aksesuarlarını da kapsıyor. 

PaymentRequest API ise Windows, Mac, Linux ve Chrome OS için tamamen kullanılabilir hale geliyor. Bu API sayesinde uygulama geliştiricileri, mağazalar ve diğer perakende satıcılar için çapraz platformda çalışacak güvenli ve kesintisiz ödeme imkanları da kullanılabilir hale geliyor. 

Güncelleme işlemini gerçekleştirmek için adres çubuğuna chrome://help yazabilirsiniz. Sayfa açıldığında tarayıcınız, güncelleme sunucusuna bağlanacak ve güncellemeyi indirmeye başlayacak.

Son siber saldırılardan sonra güvenliğe eskisinden daha çok önem veren teknoloji devlerinin attığı adımlardan biri de Chrome'a gelen güncelleme olarak kabul edilebilir. Nitekim Chrome 61'de en çok göze çarpan noktalar, güvenlikle ilgili iyileştirme ve geliştirmeler. Eğer siber saldırılar karşısında bir güvenlik endişeniz varsa Chrome'un bu sürümünü vakit kaybetmeden indirmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler: chrome 61, google chrome, chrome güncelleme,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap