Clash of Clans Düelloları Kızışıyor


Teknonce > Oyun > Clash of Clans Düelloları Kızışıyor
Clash of Clans Düelloları Kızışıyor

Clash of Clans'a gelen son güncellemeyle birlikte yeni köylerle yapılan savaşlarda rekabet kızışıyor. Oyuncuların bir kısmı eski köyüne bile bakmıyor.

Clash of Clans'a gelen son güncellemeyle birlikte (Mayıs 2017 güncellemesi ya da gemi güncellemesi) oyuncular eski oyun düzeninden neredeyse kopmak üzere. Bir önceki köy ve kupa savaşlarında oyuncular arasındaki güç dengesinin bozulmasından sonra gelen bu son güncelleme, yoğun bir rekabete sahne oluyor. Kupa savaşı veren oyuncular yeni sıralamada yerlerini alabilmek için kıyasıya yarışıyor.Yeni Bir Rekabet

Oyuna eklenen yeni özellikle birlikte oyuncular, köyün kıyısındaki gemiye tıklayarak yeni köylerine kavuştular. Bu köyde de aynı birinci köylerinde oyuna başladıkları zaman gibi geliştirmeler ve bina inşaaları yapan oyuncular, yeni bir tarz savaşla da karşılaştılar.

Bu yeni köyde asker üretimleri herhangi bir maliyete ihtiyaç duymadan kendi kendine üretiliyor. Savaş ya da düelloların başlatılması için de altın talep edilmiyor. Yani oyuncular artık uzun süre boyunca savaş yapabilecekler.

Bu durumun doğurduğu yeni rekabette ise oyuncular kupa sıralamasında üst sıralarda yerlerini almak için oldukça aceleci görünüyorlar. Ana köylerin bu günlerde sıkça ihmal edildiği ve bazı oyuncular tarafından neredeyse hiç bakılmadığı gelen haberler arasında. Herkes bu yeni rekabete odaklanmış durumda. 

Ancak burada paralı oyuncuların yeni bir güç dengesizliği oluşturduğunu söylemek mümkün. Bilindiği gibi yeşil taş oyunda bir çok avantaj sağlıyor. Binaların yapım süreleri beklenmeden inşa süreleri hemen sonlandırılabiliyor. Maden olmadığı zamanlarda yeşil taş vererek maden alabiliyorsunuz. Seviyesi yüksek ve zaman içinde sabrederek yeşil taş biriktirmiş bazı oyuncular elbette bu avantaj ve emeklerini değerlendiriyorlar ki haklarıdır. Ancak bunların haricinde birçok oyuncunun da yeni yarışta öne geçmek için yeşil taş aldığı da görülüyor. Anlaşılan Supercell bu yeni rekabetle birlikte kasasını dolduracak gibi. 

Bu noktada oluşan adaletsizlik ise malesef bu tarz oyunların kuralı gibi görünüyor. Para karşılığında oyundan çeşitli premium özellikler satın alan oyuncular, Clash of Clans'ın bu son güncellemesinde de kendilerini gösteriyorlar. Yeni köylerde bu duruma yönelik bir dengeleme güncellemesi gelmesini elbette beklemiyoruz. İşin ucunda para olduğu için Supercell'in böyle bir hamle yapması mümkün değil gibi görünüyor. Ancak oyunun bu kadar hızlı döndüğü bu yeni köyde de yeşil taşın avantajının biraz da olsa düşürülmesi, oyunun daha geniş bir kitleye hitap etmesinde de yol açıcı olacaktır.

Etiketler: clash of clans mayıs 2017 güncelleme, clash of clans son güncelleme, clash of clans gemi güncellemesi, clash of clans kupa, clash of clans yeni köy

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap