Clash of Clans Gemi Enkazı Güncellemesi Yayınlandı


Teknonce > Oyun > Clash of Clans Gemi Enkazı Güncellemesi Yayınlandı
Clash of Clans Gemi Enkazı Güncellemesi Yayınlandı

Clash of Clans'ın merakla beklenen gemi enkazı (mayıs 2017) güncellemesi yayınlandı. Teknonce, tahminlerinde haklı çıktı!

Clash of Clans'ın merakla beklenen son güncellemesi nihayet bugün yayınlandı. Supercell'in bu kadar meraklandırdıktan sonra büyük bir güncelleme yayınlayacağını, aksi takdirde oyunun tükenme noktasına geleceğini duyurmuştuk. Güncelleme, beklendiği gibi büyük oldu. Bu güncelleme için Clash of Clans tarihinin en büyük güncellemesi diyebiliriz.Oyuna Yeni Bir Köy Geldi

Oyuna girdiğinizde deniz tarafında gemiye tıkladığınızda ücretsiz şekilde onarabileceğiniz uyarısı geliyor. Gemiyi onardıktan sonra ise yeni bir macera başlıyor. Oyun sizi yeni köyünüze gitmeye davet ediyor. Yeni köyünüze gittiğinizde ise harabe yapılarla karşılaşacaksınız. Bu köy, bir önceki köyünüzle birlikte size ait yeni bir köy. 

Bu köyde, bir önceki köyünüzde yer alan belediye binası bulunmuyor. Onun yerine, inşaatçı binası yer alıyor. 3500 altın karşılığında bu binayı onarıp yeni köyünüzü kurmaya başlıyorsunuz. Yapım süreleri ise oldukça kısa. Sadece saniyeler sürüyor. 

Ardından da oyun sizi yıldız laboratuvarına yönlendiriyor. Burada, askerleriniz için yeni yükseltmeler yer aldığı görülüyor. İlk yükseltilen birim ise "öfkeli barbar". Bu birimi yükseltince oyun sizi bir düelloya davet ediyor.  Ancak burada en önemli ayrıntılardan biri, savaşın galibi tek saldırıyla belirlenmiyor. Siz rakibe saldırdıktan sonra rakibiniz de sizin köyünüze saldırıyor. Burada amaç, düelloyu kızıştırmak. "En iyi saldırıyı yapan ödülü alır". Yani bu yeni köyde tek kişinin bir tarafa saldırmasıyla yağmalaması gibi bir sistem bulunmuyor. En yüksek yıkımı elde eden, savaşı kazanmış oluyor. Bunun ardından ise bina yapımları sürdürülebiliyor.

Ana Köye Nasıl Dönülür?

Güncellemede zayıf kalmış ayrıntılardan birisi ana köye nasıl dönüleceği. Bunun için yapmanız gereken, tekrar gemi tarafına geçmek. Geminin üzerine tıkladığınızda tekrar ana köyünüze dönebilirsiniz. Supercell bunun için ekranın bir yerine "ana köye dön" tarzında bir buton koysaydı daha iyi olacağı kanaatiydeyiz.

Ana Köydeki Güncellemeler

Artık maden toplamanın daha basit bir yöntemi olduğu görülüyor. İksir toplayıcı, kara iksir sonrası ya da altın madenlerinden herhangi birine tıkladığınızda, köydeki bütün madenler kendi sınıfında otomatik olarak toplanıyor. Yani bir tane kara iksir sondasından kara iksirleri toplamanız, köydeki tüm kara iksirleri toplamanız için yeterli.

İyileştirme, dondurma ve klon büyüsü için yeni seviyeler getirilerek oyunda dengeleme güncellemesi yapıldı. Bunun yanında, dokucunzu seviye belediye binasında birer tane daha altın madeni ve iksir toplayıcı üretilebilecek.

Kısa bir süre içinde yeni köyünüzde yer alan birim ve birliklerle ilgili de bir bilgilendirme yayınlayacağız. Clash of Clans Mayıs 2017 güncellemesiyle ilgili diğer haberimiz için tıklayın.

Etiketler: clash of clans son güncelleme, clash of clans gemi güncellemesi, clash of clans mayıs 2017 güncellemesi, clash of clans yeni askerler

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap