Clash of Clans Gemi Enkazı Kulisleri


Teknonce > Oyun > Clash of Clans Gemi Enkazı Kulisleri
Clash of Clans Gemi Enkazı Kulisleri

Clash of Clans Mayıs 2017 güncellemesi tartışılmaya devam ediyor. Bütün oyuncular yeni güncelleme için merakta.

Durum bu iken, Supercell'den konuyla alakalı hala bir haber yok. Peşpeşe videolar yayınlamaya devam eden şirket, bundan öte bir şey yapmıyor. Mayıs 2017 güncellemesi sır gibi saklanırken, Dünya çapında Clash of Clans oyuncuları da güncellemeyle ilgili tahminler yürütmeye devam ediyor. Bunlardan bazıları da epey mantıklı. Biz de daha önceki yazılarımızda videoları yorumlamış ve güncellemeye ilişkin çeşitli tahminlerde bulunmuştuk. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse şimdiye kadar biz dahil hiç kimse Supercell yetkililerinin ağzından laf alamadı. Bunların ışığında gerçekleştirebileceğimiz ilk tahmin, güncellemenin büyük yankı uyandıracağı. Bir süredir oyuncularını bir bir kaybeden Supercell bomba bir güncellemeyle oyunu tekrar hareketlendirme derdinde gibi görünüyor. Ardarda yayınlanan ve kullanıcıların daha fazla meraklanmasını sağlayan videolar, güncellemenin bir türlü gelmemiş olması ve kullanıcıların merakının yükseltilmesi, Supercell'in büyük bir hazırlık içinde olduğunun işareti. Biz elbette Supercell şirketinin büyüklüğünü bilerek böyle bir yaklaşım sergiliyoruz. Açıkçası bu güncellemenin içinden beklendiği gibi büyük bir yenilik çıkmazsa, bunun Supercell için prestij ve oyuncu kaybı sonuçlarını doğuracağından şüphemiz yok. 

Clash of Clans Gece Modu

Güncellemeyle ilgili önceki yazılarımızda bazı tahminlerden söz etmiştik. Ortaya atılan iddialar arasında, oyuna gece modu ekleneceği de yer alıyor. Buna göre, bulunduğunuz ülkede akşam olduğu zaman köyünüze de karanlık çökecek ve köy ışıklarla aydınlanacak. Saldırılarda yer almayan askerlerin de uyuyormuş gibi görüneceği söylentileri de ortalıkta geziniyor. 

Clash of Clans Gemi Güncellemesi Nedir?

Güncellemenin duyurusunda geminin kullanılması neredeyse bütün oyuncular tarafından benzer şekilde yorumlanıyor: Deniz aşırı yolculuklar yapmak mümkün olacak. Ancak nasıl? Clash of Clans'taki gemi nereye gidecek? Bu sorulara verilen cevaplar ise farklılaşıyor. Kimisi bu gemilerle ticaret yapılacağını ve oyuna maden transferi özelliğinin geleceğini söylerken, kimileri de bu gemilerin saldırılarda kullanılabileceğini söylüyor. Aslında her iki tarafında iddiaları mantıklı. Çünkü strateji oyunlarının birçoğunda bu iki özellik de bulunuyor. Ancak Clash of Clans'ta böyle bir şey bulunmuyordu. Şimdi gelecek olan güncellemeyle birlikte bunlardan en az birinin oyuna ekleneceği düşünülüyor. 

İddialardan bir diğeri de gemilerden ordu kurulabileceği yönünde. İngiliz merkezli bir forum sitesinde oyunculardan birinin yazdığına göre oyuna gelecek yeni güncellemeyle Clash of Clans oyuncuları sadece karadan değil, köylere deniz tarafından da saldırı yapabilecek.

Konuya ilişkin kulislerden ve yurtdışı forumlarından tahminler geldikçe sizlere iletmeye devam edeceğiz. Peki siz bu güncelleme hakında ne düşünüyorsunuz? 

Etiketler: clash of clans gemi güncellemesi nedir?, clash of clans yeni güncelleme, clash of clans gece modu, clash of clans mayıs 2017 güncelleme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(4)

 1. Vincent Vega
  16.05.2017 20:34

  Gemi konusu bence her strateji oyununda cezbedici olmuştur coc'a da yakışabilir. Ama boom beach güncellemelerle cok çirkinleşmisti oyundan soğuduk bunda da oyle bişey olur mu bilmem. Tabi bi de bunun bi mobil oyun olduğunu da unutmamalari lazım.

  Kubilay paçacı
  16.05.2017 20:16

  Bu bilgilendirme çok iyi oldu benim için teşekkürler teknonce :)

  Vehbi Orhan
  16.05.2017 19:35

  Şirketin uzun zamandır güncelleme yapmaması çok büyük sürprizlerle geleceğinin habercisi gibi. Bir nevi fırtına öncesi sessizlik

  Kerim Giz
  16.05.2017 19:23

  Gece modundan emin değilim ama gemi saldırısı bence de mantıklı. Ya da gemi orduları. Oyuna gelecek yeni asker denize yönelik olabilir. Denizden saldırı yapılacak gibi duruyor.

Yorum Yap