Clash Of Clans Gemi Enkazı Nedir?


Teknonce > Oyun > Clash Of Clans Gemi Enkazı Nedir?
Clash Of Clans Gemi Enkazı Nedir?

Geçtiğimiz günlerde Clash of Clans oyuncuları köylerinin yanındaki denizde bir gemi enkazı gördüler. Clash of Clans yeni güncellemenin işareti olan bu gemi nedir?

Clash of Clans oyuncuları uzun bir süredir büyük bir güncelleme görmüyorlardı. En son, yeni askerler oyuna eklenmişti. O zamandan bu yana yeni asker seviyeleri gibi basit sayılabilecek güncellemeler yapan Supercell oyunda dengeleri temelinden değiştirecek büyük bir güncelleme hazırlığında.Supercell Clash of Clans'ın artık sıkıcı olmaya başladığını anlamış olacak ki böyle bir güncellemeye ihtiyaç duydu. Clash Royale'in de çıkmasıyla Clash of Clans oyuncularının ciddi bir kısmı bu oyuna yönelmişti. Yeni gelecek gemi güncellemesiyle birlikte kaybedilen oyuncuların tekrar kazanılması hedefleniyor.

Kıyıdaki Gemi Nedir?

 

Gemiyi gören youtuber ve oyuncuların bir kısmı konuyla alakalı spekülasyonlara başladı bile. Konuyla alakalı şirketten bir açıklama gelmemiş olsa da ipuçlarından yola çıkarak sosyal medya ve çeşitli sitelerde yapılan yorumlar haklı çıkacak gibi görünüyor. Şu an harabe şeklinde köyün kenarında bekleyen gemi, aynı klan kalesi gibi, bir miktar altın karşılığında yenilenebilecek gibi görünüyor. 

Öncelikle, videolardan da anlaşıldığı gibi, bu durumun yeni bir güncelleme hazırlığı olduğu konusunda herkes hemfikir. Denizde böyle bir geminin yer alması, güncellemenin deniz tarafından olacağını gösteriyor. Bu da demektir ki; oyunun başından beri köyün yanında gördüğümüz ancak bugüne kadar herhangi bir işe yaramayan deniz, artık kullanılacak. Dolayısıyla Clash of Clans oyuncuları yeni bir saldırı birimi ya da saldırı şekli beklentisi içinde olabilirler. Bu saldırı birimi ya da şeklinin ise deniz tarafında olacağı kesin. 

Yapılan yorumlardan bir kısmı da oyuncuların başka köyler de fethedebilmesi ihtimaline odaklanıyor. Bilindiği gibi klasik sayılan birçok strateji oyunu sadece yağmalama değil, aynı zamanda işgal edebilme seçeneği de sunuyordu. Bu tarza alışan strateji severler Clash of Clans gibi oyunların çıkmasıyla yeni bir evreye geçmiş ve işgal seçeneğinin olmadığı oyunlara yönelmişlerdi. Supercell yetkililerinin bu son güncellemeyle birlikte böyle bir seçeneği de etkinleştirmeyi düşündükleri yine dedikodular arasında. Eğer böyle bir seçenek gelirse, oyundaki rekabet dengelerinin ciddi bir şekilde değişeceğini söyleyebiliriz.

Konuşulan seçeneklerden bir diğeri bu gemi aracılığıyla klan arkadaşlarına maden gönderme imkanı. Bilindiği gibi oyunda böyle bir seçenek şu an için bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda gelirse bu da çok kullanılacak özelliklerden biri olabilir.

Konuyla alakalı Supercell'den henüz net bir açıklama gelmiş değil. Anlaşılan o ki, Supercell yetkilileri oyuncularını şaşırtmak istiyor. Umarız basit bir asker güncellemesinin ötesinde bir yenilik getirirler. 

Etiketler: clash of clans kıyıdaki gemi nedir?, clash of clans yeni güncelleme, clash of clans gemi enkazı nedir?, clash of clans köy alma, clash of clans maden gönderme, clash of clans asker yükseltme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap