Clash of Clans İnşaatçı Üssü


Teknonce > Oyun > Clash of Clans İnşaatçı Üssü
Clash of Clans İnşaatçı Üssü

Clash of Clans'ın son güncellemesinden sonra herkes inşaatçı üssünü çözme çabasında. İnşaatçı üssü nedir ve neler yapılır?

Clash of Clans'ın Mayıs 2017 güncellemesinin ardından oyuna inşaatçı üssü denilen yeni bir ada eklendi. Bu adayla birlikte yepyeni bir görünüme kavuştuğunu söyleyebileceğimiz oyun, birçok yeniliği de beraberinde getirdi.Maliyetsiz Savaşlar

Bu yeni adada asker üretimleri ücretsiz olarak yapılıyor. Köyünüzde maden olmasa bile otomatik olarak üretilen askerlerle savaşlar yapıp kupa rekabetinde yer alırsınız. Belirli aralıklarla ise savaşlarınızın sonunda maden ödülü gelir. Her gün bir kere olan bu hak sırasında üç galibiyetten sonra kupa seviyenize göre maden alırsınız. Kazanılan madeninse hiçbir seviye için az sayılmayacağını da söylemeliyiz.

Yeşil Taş Üretimi

Köyünüzde yer alan taş madeni onarıldıkan sonra aynı iksir, altın ve kara iksir üretir gibi yeşil taş üretmeye başlarsınız. Bu taşlar her iki köyde de kullanılabilir. Sanırız gelen güncellemenin en olumlu yanlarından biri bu. Seviyesi arttırıldıkça günlük üretilen yeşil taş miktarı da artar.

Saat Kulesi

Oyuna gelen yeniliklerden biri de inşaatçı üssündeki saat kulesi. Supercell'in bu güncelleme de oyuncular için düşündüğü önemli ayrıntılardan biri olan saat kulesi, aktive edildiğinde köyünüzdeki tüm birimleri hızlandırır. Maden üretimlerinden asker üretimine ve bina geliştirmelerine varıncaya kadar köyde süren bütün hareketler hızlanır. Kısacası köydeki herşey bir anda hızlanmaya başlar. Ancak bu kule 8 saatte bir kullanılabilir. Eğer süre dolmadan kullanmak istiyorsanız yeşil taş harcamanız gerekecek. Seviyesini arttırdıkça da köyünüzün hızlanma süresi artar.

Yeni Asker Özellikleri

Askerlerin birçoğu eski Clash of Clans oyuncularına tanıdık gelecektir. Ancak belirtmek gerekirki bunların hepsine yeni özellikler eklendi. Kimisi belli bir süre için görünmez, kimisi de yine belli bir süre için hızlandırılmış olarak inşaatçı üssünde yer alıyor. 

Yeni Savunmalar

Oyundaki güncelleştirmeden sonra inşaatçı üssünde gördüğümüz önemli yeniliklerden biri de savunma birimleri. Daha önce karşılaşılmamış birimlerin eklendiği inşaatçı üssünde savunma anlayışımızı biraz değiştirmek zorundaymışız gibi görünüyor. Eskiden bildiğimiz savunma birimlerinde yapılan değişiklikler ve yeni binalar, yepyeni bir köy düzenine ihtiyaç duyuyor. Ezici, fırlatma tuzağı, muhafız kulübesi, çoklu havan, fırın, dev top ve mega tesla özellikle şaşırtıcı olanlar. 

Sınırsız Savaş

Hızlı bir şekilde üretilen askerler oyuncuları yoğun bir şekilde savaşmaya davet ediyor. Daha önceki Clash of Clans haberlerimizde de söylediğimiz gibi, bazı oyuncuların ana köyleriyle neredeyse hiç ilgilenmeyip inşaatçı üssünde kupa kastıkları haberleri geliyor. Yepyeni bir alan açan inşaatçı üssündeki bu düellolar, sıfırdan başlanan kupa yarışlarını oldukça hareketli tutuyor. Yeni başlayan bu kupa yarışı da uzun bir süre hareketli kalacak gibi duruyor.

Tüm Clash of Clans inşaatçı üssü haberleri için tıklayın.

Etiketler: clash of clans inşaatçı üssü, inşaatçı üssü savunma, inşaatçı üssü askerleri, inşaatçı üssü saat kulesi, inşaatçı üssü yeşil taş

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap