Clash of Clans İnşaatçı Üssü Binaları


Teknonce > Oyun > Clash of Clans İnşaatçı Üssü Binaları
Clash of Clans İnşaatçı Üssü Binaları

Clash of Clans Mayıs 2017 güncellemesi ile oyuna yeni bir köy ve yeni yapılar eklendi. Oldukça heyecan verici düellolara sahne olan bu yeni köydeki binaları ve özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz.

İnşaatçı Binasıİnşaatçı üssünde yer alan inşaatçı binası, ana köyünüzdeki belediye binasıyla aynı işlevi taşımaktadır. Yeni binaların kilidini açmak ve köyü geliştirebilmek için, inşaatçı binasının geliştirilmesi gerekir. Savaşlarda inşaatçı binasını yıkmak fazladan bir yıldız getirir. Dolayısıyla kendi köyünüzde de inşaatçı binasını güvenli bir yerde tutmanız önemlidir. 

İnşaatçı binası, her seviye yükseltmesinde önemli görsel değişikliklere uğrar. Köye ilk geldiğinizde harabe giri görünen bu bina, onarılıp geliştirildikçe görselliği de değişir. 

Yıldız Laboratuvarı

Yıldız laboratuvarı, ana köyünüzdeki laboratuvar ile denk işleve sahiptir. Yıldız laboratuvarıyla asker seviyelerini arttırıp daha güçlü hale getirmek mümkündür. Bunun yanında en önemli özelliği ise daha fazla asker eğitme imkanı sunmasıdır. Laboratuvar her geliştirildiğinde ordu kampında daha fazla birim barındırılır. Laboratuvarda askerleri geliştirebilmek için iksir gerekir. Aynı şekilde laboratuvarın kendi seviyesini yükseltmek için de iksir kullanılır. 

İnşaatçı Kışlası

İnşaatçı üssünde yeni askerlerin kilidini açabilmek için inşaatçı kışlası inşa etmeniz ve seviyesini arttırmanız gerekiyor. Saldırınıza başlamadan hemen önce buradan hızlı bir şekilde kamplardaki birliklerinizi değiştirebilirsiniz. Buradaki askerlerin eğitimi ise, ana köyünüzün aksine, herhangi bir maliyet istemeyip askerleri ücretsiz olarak eğitiyor. Ancak üretim esnasında askeriniz varsa saldırı gerçekleştiremezsiniz. Üretimin bitmesini beklemeniz gerekiyor. Ancak üretim tamamlandıysa, biten asker hangisi olursa olsun, rakibinizle eşleştikten sonra bile askerlerin altındaki oklara tıklayarak başka bir birimle değiştirebilirsiniz.

Ordu Kampı

Daha fazla asker barındırabilmek için gerekli yapılardan biri de ordu kampıdır. Her kampta bir kerede sadece bir tür asker bulunabilir. Yani örneğin bir kampta hem barbar hem okçu basılamaz. Barbar eğitim talimatı verilmişse, o kampta sadece barbar bulunacaktır. Ana köyün aksine ordu kampları inşa ediliyor ancak yükseltilemiyor. 

Taş Madeni

Oyuncuların hasretle beklediği ve önceden parayla satın altığı yeşil taş (gem) artık bu madenlerde üretilebiliyor. Günlük üretimi çok düşük olsa da, seviyesi arttırıldıkça daha çok taş üretmek mümkün. 

Saat Kulesi

Clash of Clans tarihinde ilk defa karşılaştığımız bu yeni bina alışılmadık ve önemli bir tecrübe sağlıyor. Binayı onardıktan sonra şimdi hızlandıra tıklarsanız köydeki tüm üretimlerin (asker üretimi, maden üretimi, süren inşaalar, asker gelişimleri) hızlandığını göreceksiniz. Saat kulesinin seviyesi arttırıldıkça, bu hızlanma süresi de artacaktır. 

Savaş Makinesi

İnşaatçı binası beşinci seviyeye yükseltildikten sonra açılan bu bina, savaşlarda kullanmak üzere yeni bir birim getiriyor. İnşaatçı üssünün kahramanı bu makinede saklı. 

Bunlar haricinde köyde bir de savunma binaları bulunuyor. Bu binalar ve özellikleriyle ilgili olarak yakın zamanda bir yazı daha yayınlayacağız. Keyifli oyunlar dileriz.

Tüm Clash of Clans taktik ve haberlerini görmek için tıklayın.

Etiketler: clash of clans mayıs 2017 güncelleme, clash of clans son güncelleme, clash of clans inşaatçı üssü, clash of clans inşaatçı binası, Yıldız Laboratuvarı, İnşaatçı Kışlası, Taş Madeni

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap