Clash of Clans İnşaatçı Üssünde Savaş Nasıl Kazanılır?


Teknonce > Oyun > Clash of Clans İnşaatçı Üssünde Savaş Nasıl Kazanılır?
Clash of Clans İnşaatçı Üssünde Savaş Nasıl Kazanılır?

Clash of Clans inşaatçı üssü savaşları hız kesmeden devam ediyor. Peki Clash of Clans inşaatçı üssünde savaş nasıl kazanılır?

Clash of Clans inşaatçı üssü, yeni bir savaş şekliyle birlikte geldi. Mayıs ayında gelen güncellemeyle oyunun yeni bir döneme girdiğini söyleyebiliriz. Oyuna gelen yeni savaşlarda, rakip eşleşmesi yine rastgele (random) olarak yapılıyor. Ancak normal köyünüzün aksine, inşaatçı üssündeki eşleşmeyi değiştiremiyorsunuz. Oyunun karşınıza çıkarıp eşleştirdiği ilk rakiple savaşmak durumundasınız. İnşaatçı üssündeki eşleşmelerde savaşın galibi belirlenirken, öncelikle kazanılan yıldız sayısına bakılır. İnşaatçı binasının yıkımı bir yıldız, köyden %50 oranında yapılan yıkımdan sonra bir yıldız ve köyün tamamının yıkımından gelen bir yıldız olmak üzere toplam üç yıldız mevcuttur. Bu sıralamada daha fazla başarı elde eden, yani daha fazla yıldız toplayan kazanır. Her iki tarafın da %100 yıkım alması durumunda beraberlik ilan edilir. Yıldız sayısının eşit olduğu diğer durumlarda da yıkım yüzdesi daha fazla olan taraf galip ilan edilir.

Clash of Clans inşaatçı üssü güncellemesi gelmeden önce, mevcut köyünüzde yaptığınız saldırılarda yaptığınız yıkım %100 değilse, hedeflenen kupa daha düşük veriliyordu. Yani %100 yıkımda kazanacağınız kupa 30 iken, daha az yıkım gerçekleştirmeniz halinde alacağınız kupa da azalıyordu. İnşaatçı üssünde ise böyle bir durum söz konusu değil. Daha fazla kupa ya da yıkım elde etmeniz halinde, eşleşmeden kazanacağınız kupa, her yıkım seviyesi için aynıdır.

İnşaatçı üssünde %100 yıkımın zor olduğu düşünüldüğünde beraberlik ihtimalinin de bi hayli zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla, savaşı kazanmak isteyen oyuncuların daha fazla yıkım elde etme ve inşaatçı binasını yıkmayı hedeflemeleri gelişimleri için daha uygun olacaktır. İnşaatçı üssünde savaş kazanmanın birinci yolu, inşaatçı binasını hedefleyip yıkmayı başarmaktır. %50 yıkım almanın daha kolay bir hedef olduğu düşünüldüğünde, inşaatçı binasını yıkan askerlerinizin oraya ulaşana kadar yıktıkları binalar bile sizi iki yıldıza götürebilir. Dolayısıyla inşaatçı binasına en hızlı nereden ulaşabileceğinizi düşünüyorsanız saldırınızı oradan başlatın.

İlerleyen zamanlarda Clash of Clans inşaatçı üssü ile ilgili gelişmelere dair haberlerimiz devam edecek. Diğer Clash of Clans haberleri için tıklayın.

Etiketler: inşaatçı üssü kupa, clash of clans kupa taktik, clash of clans saldırı taktik, clash of clans inşaatçı üssü, clash of clans inşaatçı üssü savaş kazanma

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap