Clash Of Clans Ordu Tavsiyeleri


Teknonce > Oyun > Clash Of Clans Ordu Tavsiyeleri
Clash Of Clans Ordu Tavsiyeleri

Savaş-strateji oyunları arasında hala önemli bir yeri olan Clash of Clans'ta elbette saldırı stratejisi oyundaki geleceğinizi belirler. Bu yazımızda ordu önerilerini ve ordu türleriyle ilgili tüyoları anlatacağız.

Burada öncelikle söylememiz gereken şey, önceki yazılarımızda da vurguladığımız bir noktadır. Özellikle de belediye binanızı geliştirdikten sonra yapmanız gereken öncelikli şey laboratuvardan asker seviyelerinizi arttırmaktır. Önce savunma birimlerinizi arttırıp, ardından araştırmalara başlarsanız saldırılarda işiniz bir hayli zor olacaktır. Önce asker seviyelerini yükseltirseniz saldırılarda işinizin daha kolaylaştığını göreceksiniz.Saldırıları yaparken dikkat etmeniz gereken en temel nokta, rakibin savunma düzenini incelemek. Saldırı öncesinde yapılacak bir keşif, saldırı stratejinizi oluşturmanızda önemlidir. Ganimet ve kupa için gerçekleştirilen saldırılarda oyun çok fazla süre vermese de köyde hızlıca yapılacak bir gezinti iyi bir saldırı hazırlamanıza yeterli. Köyden yıldız ya da ganimet alamayacağınızı anladığınızda ise eşleşmeyi değiştirebilirsiniz. Sizin hazırladığınız ordu biçimine uygun köyü bulduğunuza emin olmadan saldırınızı gerçekleştirmeyin.

Ordu Türleri ve Ordu Düzeni

Burada dikkat edilmesi gereken en temel nokta, saldırı için kullanacağınız orduyu nasıl şekillendirdiğiniz. Eğer ordunuzu kara saldırısı için hazırlamak istiyorsanız planınıza sadık kalın ve ona göre ordunuzu kurun. Eğer hava saldırısı hazırlığındaysanız da yine buna göre askerler belirleyin. Örneğin, önden lav tazı atıp arkasından golem göndermek, (ya da tam tersi) herhangi bir işe yaramaz. Lav tazıyla saldırıyorsanız ona göre hava saldırısı ya da golemle saldırıyorsanız ona göre kara saldırısı ordu birimlerini tercih etmenizde fayda var. 

Hava saldırılarında elbette bizi en çok cezbeden birim balondur. Doğrudan savunma birimlerine yönelmesi ve özellikle üst seviye balonlar için güçlü imha özelliğiyle birlikte duvar gibi bir problemin de olmayışı, hiç şüphesiz, saldırıları da daha eğlenceli kılıyor. Ancak balonun kullanımı için hava savunmasını oyalamak adına önden lav tazı göndermenizde fayda var. Çünkü lav tazının isabet puanı yüksektir ve savunmaları uzun süre oyalamak için hava saldırılarının bel kemiğidir. Vuruş gücü çok yüksek değil ancak lav tazını göndermekte amaç savunmaları yıkmak değildir. Temel amaç savunmaları oyalamaktır. Tüm savunma birimleri lav tazına odaklanmışken, sizin arkadan atacağınız balonlar herhangi bir engelle karşılaşmadan savunmaları yıka yıka ilerler. En arkadan da dalkavukları yollarsanız köyü süpüre süpüre ilerlersiniz. Gireceğiniz köyün seviyesi ve savunmasına göre bunlardan kaçar tane kullanacağınız sizin stratejinize kalmış.

Karadan da giriyorsanız mantık aslında yukarıdakiyle aynı. Önden dev ya da golem gibi isabet puanı yüksek askerleri gönderirseniz, savunmalar onunla ilgilenirken sizin arkadan salacağınız askerler rahat bir şekilde ilerleyecektir. Yoksa golemin de tek başına bir savunma birimini yıkmasını sakın beklemeyin. Bu durum elbette bir sürpriz olacaktır. Golem saldırısında da yine köyün nasıl yapılandığına bağlı olarak diğer askerleri dengeli seçmek gerekir. Ancak burada en çok kullanılan ordu tiplerinin başında golem-büyücü-pekka(GoWiPe) saldırısı yer almaktadır. Önden atacağınız golem pekka ve büyücülere kalkan olur. Büyüleri de düzgün kullanmanızla bu ordu çoğunlukla ve en az iki yıldız getirmektedir.

Ancak burada denenebilecek ve hızlı ordu tiplerinden biri de golem valkyrie saldırısıdır. Yine önden golemi attıktan sonra hızlı ve güçlü bir birim olan valkürlere kalkan olacak ve arkadan gelenlerin hızlı bir şekilde savunmaları imha etmesini sağlayacaktır. Elbette burada yaban domuzu binicisi de kullanılırsa çok daha hızlı bir ilerleme kaydedilebilir.

İlerleyen zamanlarda ordu önerilerimiz devam edecek. Siz de konuyla ilgili görüş ve önerilerinizi, ayrıca varsa taleplerinizi yorum kısmından belirtirseniz ilerleyen yazılarımızda talebinizi yerine getirmeye çalışacağız.

Etiketler: clash of clans ordu düzeni, clash of clans ordu taktik, gowipe, lav tazı balon saldırısı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap