Clash Of Clans Tanıtım


Teknonce > Oyun > Clash Of Clans Tanıtım
Clash Of Clans Tanıtım

Clash of Clans Finlandiya merkezli Supercell oyun şirketi tarafından üretilmiş savaş-strateji oyunudur.  Uygulamasını indirerek oynayacağınız oyun çevrimiçi sohbet seçeneklerine de sahiptir.

Oyuna ufak bir köy sahibi olarak başlayan oyuncular iksir ve altın madenlerini biriktirerek savunma ve saldırı öğelerini geliştirirler. Klan kalesi inşa edildikten sonra isteğe göre bir klana dahil olabilen oyuncular bu sayede ekip halinde savaşmanın da keyfini sürer. Clash of Clans ( Klanlar savaşı ) aslında bir ekip oyunudur. En iyi oyuncular listesiyle birlikte en iyi klanlar sıralaması da yapılmaktadır. Yer aldığınız klan ne kadar güçlüyse oyunda tutunma ihtimaliniz de o kadar yüksek demektir. Klasik strateji oyunlarında online olsun ya da olmasın (Age of Empires, Klan savaşları, Red Alert vb.) temel amaç karşıdaki oyuncuyu silmek olsa da Clash of Clans'ta böyle bir durum oluşmamaktadır. Eğer adminler tarafından hesabınızın kapatılması gibi bir durum olmazsa (oyun kurallarına uyarsanız) aldığınız saldırılar köyünüzden ganimet ve kupa eksiltecek ancak köyünüzün işgal edilmesine yol açmayacaktır. Bu da istediğiniz zaman gönül rahatlığıyla tatile gidebileceğiniz, oyuna döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebileceğiniz anlamına geliyor!

Oyunun daha ilerleyen kısmında kara iksir üretmeye başlayacak ve daha güçlü askerler yetiştireceksiniz. Bununla birlikte Barbar Kral ve Kraliçe gibi özel askerler de oyuna dahil olacak. Belediye binanızı her geliştirmenizde yeni askerler ve yeni savunma birimleri eğer yeterli madeniniz varsa üretime hazır hale gelecektir.

Oyun ücretsiz olarak indirilip oynanabilir ancak premium seçenekleri de mevcuttur. İsteyen oyuncular çeşitli yollarla genelde düşük miktarlarda para yatırarak sınırlı sayıda ürün ya da avantajı satın alabilirler. Geçici koruma kalkanları, belirli miktarlarda maden vb. Bunun için oyunun para birimi "yeşil taş"tır. Yeşil taş para yatırılarak arttırılacağı gibi sık sık köyünüzde beliren odun, kütük, taş kutusu, mantar gibi öğelerin toplanmasıyla da elde edilebilir. Bu topladıklarınızdan biriken yeşil taşla yapabilecekleriniz, parayla satın aldıklarınızla aynıdır.

İlerleyen zamanlarda Clash of Clans paylaşımlarına devam edeceğiz.

Keyifli oyunlar.     

Etiketler: oyun, clash,clash of clans,supercell, clash of clans yeşil taş

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap