Clash Of Clans Yeni Başlayanlara Tavsiyeler-2


Teknonce > Oyun > Clash Of Clans Yeni Başlayanlara Tavsiyeler-2
Clash Of Clans Yeni Başlayanlara Tavsiyeler-2

Clash of Clans oyuncularının sıkça yaptığı hataların doğrularını göstermeye devam ediyoruz. Yeni başlayanların mutlaka bilmesi ve uygulaması gereken tavsiyeler sizlerle.

Bu yazıda yazılanları sırasıyla ve aynı şekilde uygularsanız oyunda yükselişinizin hızlandığını göreceksiniz. Öncelikle bir çok oyuncunun yaptığı temel hatalardan biri, yeterli yükseltme maliyetine ulaşmış yapıları hemen yükseltmek oluyor. Örneğin okçu kulesini yükseltmek için yeterli altını biriktirdiğinde hemen yükseltme telaşına düşülüyor. Halbuki yükseltmelerin belli bir sırayla yapılması gerekir. Özellikle Belediye Binası yükseltmesi bittikten sonra sizi yeni bir savaş alanı bekliyor olacak. Her yeni Belediye Binası yükseltmesi, rakiplerinizi daha da zorlu kılacaktır. Bu yeni alanda mücadele edebilmenin en önemli yolu asker yükseltmelerine öncelik vermektir. Birçok oyuncu Belediye Binası yükseltmesinden sonra iksir ve altın seviyelerini yükseltmeye öncelik vermektedir. Oysa unutulmamalıdır ki; savaş-strateji oyunlarında düşman köylerini yağmalamak temel amaçlardan biri olmalıdır. Oyundan aldığınız zevk de bu sayede katlanacaktır. Yani şu durumda yapılması gereken her Belediye Binası gelişiminden sonra, öncelikle Laboratuvar seviyesini yükseltmektir. Bu yükseltme tamamlanınca da ilk iş olarak saldırı birimlerinizin seviyesini yükseltin. Tabiki bu arada savunma binalarının yükseltmelerini yapmamalısınız. Unutmayın: siz savunma seviyelerinizi arttırdıkça, hem savunmanızda hem de saldırılarınızda eşleştiğiniz rakipler aynı ölçüde güçlenecektir. Ancak siz öncelikle asker seviyelerinizi yükseltirseniz, karşınıza gelen rakiplerin savunması, sizin saldırılarınız karşısında daha zayıf ve sönük kalacaktır. Tabi doğru stratejiyle saldırıyorsanız.

     Asker seviyelerinizi yükselttikten sonra, oyunda da yeterince aktifseniz, maden üretimini neden ertelediğinizi anlayacaksınız. Aradığınız ve ihtiyacınız olan madenler zaten düşman köylerinde mevcut. Asker seviyeleriniz de yükseldiği için, yaptığınız saldırıların başarılı olma şansı bir hayli yüksek. Tüm asker seviyelerinizi tamamladıktan sonra maden toplayıp kalan yükseltmelerinizi yapabilirsiniz. Ardından da odaklanmanız gereken yer tabi ki büyü fabrikalarınız. Büyü fabrikalarında üreteceğiniz büyüler, saldırılarını çok daha güçlü yapmanıza yarayacaktır. Saldırılarınızda büyülerinizi kullanmayı unutmayın.

     Bunun ardından köyünüzdeki maden üretim seviyelerinizi arttırmanızda bir sakınca yok. Ancak tavsiyemiz, eşleştiğiniz rakiplerin sizden zayıf olmasını istiyorsanız, savunma binalarınızın yükseltmelerini en sona saklayın. Belediye binanızı yeni seviyeye geliştirmeden önce de savunmalarınız dahil bütün yükseltmeleri tamamladığınıza emin olun. Bu da yine en sık yapılan hatalardandır. Bütün yükseltmeler yapılmadan gerçekleştirilen Belediye Binası yükseltmeleri, bir üst seviyedeki rakipler karşısında sizi çok zor durumda bırakabilir ve oyunu bırakmanıza bile sebep olabilir. 

     İlerleyen zamanlarda tavsiyelerimiz devam edecek. Keyifli oyunlar dileriz.

Etiketler: clash of clans yükseltmeler, clash tavsiye, clash saldırı taktikleri, clash savunma taktikleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap