Clash Royale Tanıtım


Teknonce > Oyun > Clash Royale Tanıtım
Clash Royale Tanıtım

Clash Royale strateji oyunlarının en genç ve en tutulanlarından. Supercell'in Clash Of Clans temasıyla oluşturduğu Clash Royale birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor ve zevkle oynanıyor.

Genel olarak tek seferlik eşleşmeler üzerine kurulu olan oyunda iki taç ve bir kral kulemiz mevcut. Oyuncu seviyesine göre vuruş gücü ve dayanıklılığının belirlendiği kuleleri savunmak ve rakibin kulelerini yıkmak oyunun temel amacı. Yıkılan kule sayısına göre üstünlüğün belirlendiği oyunda kulelerin yanı sıra asıl önemli olan unsur ise kullanılan savaş destesi. Savaş destenizde Clash Of Clans'dan aşina olacağınız karakterler, büyüler,askerler ve binalar mevcut. Bunların iyi bir kombinasyon ile kullanımı da oyunun en önemli ve eğlenceli yönü.Temelde birebir savaşın ön planda olduğu oyunda klan sistemi de mevcut. Destede kullanacağınız kartların kazanılması ve geliştirilmesi de yine  mümkün oluyor. Bu kartları da kazandığınız mücadelelerden ve klan sandığı olarak anılan organizasyonlardan edinebiliyorsunuz. Bunların dışında da genel olarak sekizinci seviyeden sonra aktif olan turnuva ve mücadele etkinlikleriyle de farklı kartlar edinmeniz mümkün.

İlk olarak oyuncu profilinizde başarı düzeyinizi belirleyen kupa sayısı mevcut. Kazanılan maçlardan ortalama 26-31 arası kupa ediniyorsunuz ve kaybettiğinizde de bu ortalamada kupa düşüyorsunuz. Galibiyet ve mağlubiyet oranınıza göre de kupa başarınız belli oluyor. Toplamda 11 arena mevcut ve bu arenalarda kupa sınırları doğrultusunda mücadele ediyorsunuz. 1. arenadan başlayıp 11. arenaya kadar giden bir yükselme sürecinden geçiyorsunuz. En yüksek arenaya ve 4000 kupa üzerine eriştiğinizde ise ayrı bir lig mücadelesi oluyor ve çeşitli kartlar kazanma imkanınız doğuyor.

Oyunda sıradan, ender, destansı ve efsanevi olmak üzere 4 tür kart mevcut. Sıradan kartlar 13, enderler 11, destansılar 8 ve efsanevi kartlar 5. seviyeye kadar yükseltilebiliyor. Oyundaki geliştirmeleri de altınla yapmanız mümkün. Bu kaynağın dışında da elmas kullanmak ve satın almak da gelişiminize yardımcı olabilir.

Yeni başlayanlar, başlayacak olanlar ve mevcut kullanıcılara yardımcı olabilmek adına ilerleyen zamanlarda savaş destesi önerileri ve stratejik açıdan önemli bazı unsurların paylaşılacağı rehberler yayınlamaya devam edeceğiz..

Etiketler: clash royal tüyolar, clash royal savaş destesi, clash royal kupa

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap