Cyberpunk 2077 İçin Yama Yayınlandı!


Teknonce > Oyun > Cyberpunk 2077 İçin Yama Yayınlandı!
Cyberpunk 2077 İçin Yama Yayınlandı!

Cyberpunk 2077'nin sorunlu çıkışının ardından ocak ve şubat ayında oyun için iki büyük yama yayınlanacağı açıklanmıştı. Geçtiğimiz saatlerde ilk yama yayınlandı. İşte detaylar...

Yayıncılığı ve geliştiriciliği CD Projekt Red tarafından yapılan Cyberpunk 2077(Hileler için tıklayın.) geçtiğimiz ay yayınlandı. Oyunda büyük sorunlarla karşılaşılması oyuncuların büyük tepki göstermelerine sebep oldu. Tepkilerin ardından da CD Projekt Red, Ocak ve Şubat ayı içerisinde iki büyük yama yayınlayacaklarını açıkladı. İlk büyük yama da 5.4 GB boyutuyla geçtiğimiz saatlerde konsollar, PC ve Stadia için yayınlandı. Yayınlanan yamaya dair tüm detaylar Cyberpunk resmi internet sitesi üzerinden kullanıcılara duyuruldu. İşte yamaya dair tüm detaylar...

Cyberpunk 2077 için Yama 1.1 artık PC'de, konsollarda ve Stadia'da!Bu güncellemede, aşağıdaki yama notlarında ana hatlarıyla açıklanan çeşitli kararlılık iyileştirmelerine odaklandık. Bu çalışmaya 1.2 yamasında ve diğer gelecek güncellemelerde devam edeceğiz. Aynı zamanda karşılaştığınız hataları gidermeye ve genel oyun deneyimini nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda geri bildirimlerinizi dinlemeye devam edeceğiz.

İstikrar

Aşağıdakileri içeren çeşitli kararlılık iyileştirmeleri:

  Oyun içindeki çeşitli sistemlerde bellek kullanımı iyileştirmeleri: karakterler, etkileşimler, gezinme, oyun içi videolar (haberler, tv vb.), Bitki örtüsü, lazer efektleri, mini harita, cihazlar, AI, sokak trafiği, çevresel hasar sistemi, GPU ile ilgili , ve dahası.

  Çeşitli kilitlenme düzeltmeleri (diğerlerinin yanı sıra yükleme kayıtları, oyun açma / kapama ve Geri Dönüş Yok Noktası ile ilgili).

Görevler / Açık Dünya

Delamain'den gelen çağrıların hemen sona erdiği ve Epistrophy'de alınamıyor gibi göründüğü bir sorun düzeltildi .

Epistrophy'de ilgili araçlara yaklaşırken oyuncuların Delamain'den çağrı almamasına sebep olan sorun çözüldü 

M'ap Tann Pèlen'de hedefin "Bay Eller'den gelen aramaya cevap ver " bölümünde takılıp kalabileceği bir sorun düzeltildi .

Judy'nin Pyramid Song'da yeraltına ışınlanmasına sebep olan sorun çözüldü .

Poem of The Atoms'da Zen Master ile konuşmanın imkansız olduğu bir sorun düzeltildi .

Takemura'nın Sokakta Aranmaması sorunu giderildi .

Jackie'nin The Pickup'ta kaybolmasına sebep olan sorun çözüldü .

The Beast in Me: The Big Race'de arabadan çıkmanın imkansız olduğu bir sorun düzeltildi .

Oyuncuların Hayatta Bir Gün alanından çok uzaklaştıktan sonra çağrı ve mesaj almayı durdurmasına neden olan bir sorun düzeltildi .

Paketi açmanın Space Oddity'yi güncellememesine neden olan bir sorun düzeltildi .

Görünmez bir duvar nedeniyle Otomatik Aşkta Judy ile konuşmanın imkansız olduğu nadir bir sorundan etkilenen tasarrufları retro-düzeltti . Altta yatan sorun araştırılıyor.

Oyuncuların Gig: Freedom of the Press'te ödülü toplamasını engelleyen bir sorun düzeltildi . Daha önce ödülü alamayanlar için görev otomatik olarak tamamlanacak ve ödül otomatik olarak sağlanacaktır.

Oyuncu başlangıçta ona yardım etmeyi reddettiğinde Delamain'in Epistrophy boyunca sessiz kalmasına sebep olan sorun çözüldü .

UI

Braindance'den çıkış isteminin eksik olabileceği bir sorun düzeltildi.

Geçersiz bir eşya ganimetten kaldırıldı.

Görsel

Fotoğraf modunda bir el bombasının yörüngesinin görüntülenmesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Yakından bakıldığında parçacıkların tonunun pembe görünmesi düzeltildi.

Reported Crime: Welcome to Night City'de arabaların hatalı şekilde ortaya çıkması düzeltildi .

Başarılar

Aşağıdakilerden birini tamamlamanın bir sorunu düzeltildiSanto Domingo'da devam eden saldırılar bazen The Jungle başarısının ilerlemesine katkıda bulunmayarak tamamlanmasını engelliyordu.

Çeşitli

Büyük boy tasarruflardan sorumlu olan sorun giderildi (öğenin hazırlanmış olup olmadığını belirten değiştiriciyle ilgili) ve zaten mevcut kayıtlardan fazla boyutu kırpıldı (not: bu, 1.06 güncellemesinden önce bozulan PC kayıt dosyalarını düzeltmez).

Silah tekerleğini açıp bir eylem gerçekleştirdikten sonra girişin kayıt işlemini durdurmasına neden olan bir sorun düzeltildi.

Ana Menü'deki "Devam" düğmesinin oyun sonu kaydını yükleyebildiği bir sorun düzeltildi.

PlayStation'a özel

PlayStation 4 Pro ve PlayStation 5'te kalabalıkların performans optimizasyonu.

PlayStation 4'te çeşitli kilitlenme düzeltmeleri.

Xbox'a özel

Xbox One, Xbox One X ve Xbox One S'de karakter oluşturma, aynalar, tarama, kamera uzaktan kumandası, menüler (envanter, harita) için geliştirilmiş bellek kullanımı.

PC'ye özgü

Artık Steam çevrimdışı modundayken başarı elde etmek mümkün olacak. Not: Oyuna başlamadan önce çevrimdışı modun etkinleştirilmesi gerekir. Bu değişiklik geriye dönük olarak çalışmaz.

NVIDIA grafik kartlarına önbelleğin yüklenmesiyle ilgili oyun başlatma çökmeleri giderildi.

Stadia'ya özgü

Never Fade Away'de konser sesi artık duyulamayacak .

Birkaç yakın dövüş silahındaki bozuk dokular düzeltildi.

Daha duyarlı olması için varsayılan ölü bölge ayarları değiştirildi. Not: Değişiklik, varsayılan olarak ayarlanmadıkça ayarları etkilemeyecektir.  

Kaynak:cyberpunk.net

Etiketler: cyberpunk 2077, cyberpunk yama

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap