Deneyap 2020 Sınav Başvuruları Bitmek Üzere!


Teknonce > Teknoloji > Deneyap 2020 Sınav Başvuruları Bitmek Üzere!
Deneyap 2020 Sınav Başvuruları Bitmek Üzere!

Deneyap 2020 öğrenci başvuruları başladı. Deneyap türkiye başvuru sayfası nedir? Deneyap öğrenci başvuru nasıl yapılır? Deneyap teknoloji atölyeleri nedir? 

Deneyap 2020 Sınav Başvuruları 

Başladığı günden bu yana öğrenciler arasında heyecanlı bir sürecin geçmesine sebep olan Deneyap atölyeleri için bugün başvuru süresi doluyor. Teknoloji alanında rekabet ve ilerlemenin sağlanması amacıyla hayata geçirilen ve 18 ilde daha açılacak olan Deneyap atölyeleri için bugün itibariyle başvuru süresi doluyor.Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın desteğiyle TÜBİTAK, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın ortak çalışmasıyla sürdürülen projeyle Türkiye genelinde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi açılması amaçlanıyor.

Deneyap teknoloji atölyeleri projesiyle ortaokul ve lise seviyesindeki teknolojiye ilgili öğrencilere, 3 sene boyunca teknoloji eğitimi veriliyor. Bu kapsamda, siber güvenlikten yapay zekaya, elektronik programlamadan robotik kodlamaya kadar farklı alanlarda atölye eğitimleri veriliyor. Geçen yıl 12 ilde başlatılan Deneyap teknoloji atölyeleri projesi kapsamında 2 bin meraklı öğrenci teknoloji eğitimi almaya başladı.

Bu sene boyunca 18 ilde daha Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulması hedefleniyor. Bu iller Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Antalya, Çanakkale, Çorum, Elazığ, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kastamonu, Malatya, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Yozgat olarak belirlendi.

Bu yılki seçme süreci için ilk olarak 9 Şubat'ta Atatürk Üniversitesi iş birliğiyle seçme sınavı yapılacak. Sınavı geçen öğrenciler mart ayında ikinci aşama olan uygulama sınavına katılacak. Deneyap teknoloji atölyeleri kapsamında, 3 bin öğrencinin eğitim programına başlaması hedefleniyor. 5 yıl boyunca da 50 bin öğrencinin Deneyap projesinden faydalanması amaçlanıyor.

Deneyap Türkiye Sınavı Ne Zaman?

Deneyap Türkiye sınavı 9 Şubat 2020 tarihinde saat 10’da yapılacak. 120 dakika sürecek sınava giderken, sınav giriş belgesi ve kimlik belgenizi yanınıza almayı unutmayın. 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri atölye sınavı için başvuruda bulunmaları gerekiyor. Deneyap sınav başvurusu için linke tıklayın: https://deneyapturkiye.ataaof.edu.tr/ (Deneyap sınav başvuru sayfası)

Etiketler: deneyap öğrenci başvuru 2020, deneyap türkiye başvuru sayfası, deneyap teknoloji atölyeleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap