Deva Partisi İlk Mitingini Yaptı!


Teknonce > Gündem > Deva Partisi İlk Mitingini Yaptı!
Deva Partisi İlk Mitingini Yaptı!

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin ilk mitingini Gaziantep'te gerçekleştirdi. Ayrıntılar haberimizde...

AK Parti'den ayrılan Ali Babacan tarafından 2020 yılında kurulan Deva Partisi, ilk mitingini gerçekleştirdi. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ilk mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. “DEVA'nın ilk mitingine engel olacakmış. Antepli zahmet çeksin, mitinge gelemesinmiş! Gaziantep bu oyuna gelir mi! Ne yaparlarsa yapsınlar boş! Mitingimizi ulaşımı en zor yere göndermeye çalıştılar ama Gaziantep burada! Ey Beştepe, görüyor musun, duyuyor musun! Biz dimdik ayaktayız. Siz meydanlarda nutuklar atıp içeride başka işler tutarsınız! 

Bizim partimizin kuruluş tarihi 9 Mart 2020. 2020'nin Şubat ayında bu ülkede ilk pandemi vakası görülmüş. Daha sonra açıklandı bu. Bunlar tuttular, onu sakladılar bizim partimizin kuruluş töreninin olacağı gün gecenin 1'inde açıkladı. İlk vaka açıklanmasını kuruluş günümüze denk getirdiler. Bugün 2 etti ama. Biz bu mitingimizi taa bayramdan önce bütün Gaziantep'e duyurduk. Demokrasi Meydanı'nda 21 Mayıs 2022'de saat 17.00'de buluşuyoruz dedik. Demokrasi Meydanı'nı vermediler, burayı yaptık tamam. Sonra Cumhurbaşkanı ne yaptı? Sen tut aynı gün aynı saatte Gençlik Şöleni yap. Mayıs ayında. başka gün mü bulamadın arkadaş? Başka gün buldun da başka saat mi bulamadın Adana'da Gençlik Şöleni yapıyorsun? Nedir alıp veremediğiniz bizim partimizle? Kıskanıyorlar, belli!"

Konuşmasında yukarıdaki ifadelere yer veren Ali Babacan; ekonomi, sığınmacılar, faiz ve enflasyon gibi konulara da değinerek Gaziante halkına seslenerek konuşmasına şu sözlerle devam etti:  “Biz çocuğuna harçlık veremeyen annelerin yanındayız. Biz torunlarına hediye alamayan ninelerin, dedelerin yanındayız. Biz 2 bin 500 TL maaşıyla temel gıdasını bile alamayan emeklinin yanındayız. Biz açlık sınırının altındaki işçimizin yanındayız. Biz dar gelirli vatandaşımızın yanındayız. Biz dükkanında masraf olmasın diye elektrik yakamayan esnafımızın yanındayız. Biz gübre, tohum ve elektrik fiyatları altında ezilen işçimizin yanındayız. Biz yemekhanede tek öğünle karnını doyurmaya çalışan, bayramda evine gidemeyen öğrencilerimizin yanındayız. Biz, beraat ettikleri halde görevlerine iade edilmeyen KHK'lıların yanındayız. Bizim konumumuz, koordinatlarımız budur. Bizim yerimiz 84 milyonun yanıdır. Daha önce yaptık, yine yaparız. Daha iyisini de yaparız inşallah.”

Etiketler: deva partisi, ali babacan, miting

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap