DSÖ'den Mutasyonla İlgili Yeni Açıklama Geldi


Teknonce > Bilim > DSÖ'den Mutasyonla İlgili Yeni Açıklama Geldi
DSÖ'den Mutasyonla İlgili Yeni Açıklama Geldi

Koronavirüsün mutasyona uğradığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Dünya Sağlık Örgütü ise mutasyona uğrayan Koronavirüs ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. İşte ayrıntılar...

İngiltere'de mutasyona uğramış yeni tip Koronavirüs'ün yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu bulunması üzerine Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) açıklama yaptı. DSÖ'nün açıklamasına göre İngiliz yetkililerle sıkı temas hâlinde olan DSÖ mutasyonun ve doğuracağı sonuçların takipçisi. Dünya Sağlık Örgütü, İngiltere'de Koronavirüs'ün daha hızlı yayılan bir mutasyonunun bulunması üzerine Twitter üzerinden yeni bir açıklama yaptı. DSÖ'nün açıklamasında "Covid-19'un yeni mutasyonu hakkında Britanyalı yetkililerle yakın temas hâlindeyiz. Analizler ve süren çalışmaların sonuçlarını paylaşmaya devam edeceğiz. Üye ülkeleri ve kamuoyunu yeni virüs mutasyonunun özellikleri hakkında bilgi sahibi oldukça bilgilendireceğiz" denildi.

Mutasyona uğramış yeni Koronavirüs türü VUI 202012/01'in hastalığın daha ağır geçirilmesine neden olduğu ve daha yüksek ölüm oranına yol açtığına dair henüz bir gösterge bulunmuyor. Koronavirüs'e karşı geliştirilen, medyada da geniş yer bulan aşıların mutasyona uğramış yeni Koronavirüs üzerinde etkili olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Kamuoyu ise kapanma süreçlerinin daha ne kadar süreceği ve sıkılaşıp sıkılaşmayacağı konusunda tedirgin. Yeni tip Koronavirüsün bu süreçleri daha olumsuz bir yere sürükleyip sürüklemeyeceği henüz merak konusu. Yeni tip Koronavirüsün, izolasyon süreçlerini nereye götüreceği henüz bilinmiyor.

Etiketler: mutasyon, koronavirüs

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap