Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Türk Rüzgarı Esti


Teknonce > Spor > Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Türk Rüzgarı Esti
Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Türk Rüzgarı Esti

Ev sahipliğini Türkiye'nin üstlendiği Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Türk milli boksörler 5 altın madalya kazandı.

Türkiye, düzenlenen organizasyonu, takım halinde şampiyon tamamladı. Ay-yıldızlı sporcular, 5 altın ve 2 bronz olmak üzere toplamda 7 madalya elde etti. 48 kiloda Ayşe Çağırır, 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve +81 kiloda Şennur Demir, altın madalya kazandı. 70 kiloda Sema Çalışkan ile 81 kiloda Elif Güneri, şampiyonayı bronz madalyayla tamamladı.66 kiloda mücadele eden milli boksörümüz Busenaz Sürmeneli daha önce 2019 yılında da şampiyonluğu elde etmişti. Düzenlenen bu organizasyonda Kanadalı rakibi Charlie Cavanagh'ı yenerek ikinci kez dünya şampiyonu oldu.

Daha önce 2005 Dünya Şampiyonası'nda 5 madalya ve 2008 yılında ise 2 madalya kazanılmıştı.Türkiye ekibi tarafından toplam 7 madalyayla tamamlanan bu şampiyona, Türk kadın boks tarihine geçti.

Büyük bir başarıya imza atan milli boksörlerimiz yaptıkları açıklamalarda, bu başarının 2024 Paris Olimpiyatları için büyük bir umut ışığı olduğunu belirterek kendilerine destek olan herkese teşekkürlerini sundular.

Etiketler: spor, boks, dünya kadınlar boks şampiyonası, busenaz sürmeneli

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap