Dünya'nın İlk Hologram Ekranlı Telefonu Duyuruldu


Teknonce > Teknoloji > Dünya'nın İlk Hologram Ekranlı Telefonu Duyuruldu
Dünya'nın İlk Hologram Ekranlı Telefonu Duyuruldu

Kamera üreticisi REDHydrogen One isimli yeni telefonunu duyurdu. Telefonun en dikkat çeken yanı ise, holografik ekran özelliği.

Hydrogen One’da 5.7 inç ekran, geleneksel 2 boyutlu içerikle birlikte holografik çoklu görüntü seçeneği ve 3 boyutlu içeriklerin yanında oyunlar arasında stabil geçiş yapılmasına imkan veren nanoteknoloji kullanılacak.Şirketin kurucusu Jim Jannard, Hydrogen One’da kullanılan ekranın başka örneği olmayan bir teknoloji olduğunu söyledi. Jannard, telefonda LG Optimus’ta kullanılan ancak başarısız olan merceksel ekranın kullanılmadığını söyledi. Hydrogen One‘da sürükleyici bir kullanım deneyimi sunması için çok boyutlu ses imkanı veren stereo ses sistemi de yer alacak. RED, cihazın bütün duyulara hitap edeceği konusunda hayli iddialı görünüyor. Görüntüyle birlikte sesin de üç boyutlu olacağı belirtilen cihazda, üretilen H3O algoritmasıyla stereo sesler, üç boyutlu seslere dönüştürülecek. Kullanıcıda, telefondan çıkan ses hologramdan geliyormuş hissi uyandırılacak.

Diğer cihazların Hydrogen One ile uyumlu çalışabilmesi için modüler bağlantı girişi bulunacak. Bu giriş, yüksek hızlı veri akışına imkan sağlayacak. Red'in Scarlet, EPIC ve Weapon kameraları ile bu giriş üzerinden iletişim kurulabilecek. Bunların dışındaki aksesuarlar için USB-C portu ve microSD kart girişine yer verilecek.

Hydrogen One'ın ne zaman çıkacağı tam belli olmasa da, 2018'in ilk aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ön siparişler ise alınmaya başlandı. Alüminyum gövdeye sahip model 1195 dolar, titanyum gövdeye sahip model ise 1595 dolarlık fiyatla kullanıcılara gönderilecek.

Etiketler: Hydrogen One fiyatı, hologram telefon, Hydrogen One ne zaman çıkacak, Hydrogen One hologram ses, Hydrogen One H3O, H3O ekran,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap