E Devlet Alt Üst Soy Bilgisine Nasıl Ulaşılır?


Teknonce > Teknoloji > E Devlet Alt Üst Soy Bilgisine Nasıl Ulaşılır?
E Devlet Alt Üst Soy Bilgisine Nasıl Ulaşılır?

E devlette yeni bir bölüm bugün hizmete açıldı. E devlette alt üst soy bilgisine ulaşmak isteyen vatandaşlar sistemin kitlenmesine yol açtı. Peki e devlet alt üst soy bilgisine nasıl ulaşılır? E devlet alt üst soy bilgisi nedir?

E devlette alt üst soy bilgisi bugünden itibaren vatandaşların bilgisine sunuldu. Herkes kendi şifresiyle e devlet hesabına giriş yapıp 1800'lü yıllara kadar alt üst soy bilgisine erişebiliyor. E devlet alt üst soy bilgisinin bugün hizmete açılmasından sonra sistem kilitlendi. Yüzbinlerce insanın aynı anda sisteme yüklenmesi sonucunda sistem taleplere yanıt veremeyecek hale geldi. E devlet alt üst soy bilgisine aşırı yüklenmeden dolayı yaşanan bu sorunun ardından vatandaşların talepleri sıraya alındı ve kullanıcılara bildirim olarak iletildi. Gelen bildirimde e devlet alt üst soy sorgusunun sıraya alındığını, sıra geldiğinde otomatik olarak ekrana gönderileceği yazıyordu.

E devlet alt üst soy bilgisinin kullanıma açıldığı bilgisi sosyal medyada da geniş yankı buldu. Haberin yayılmasından sonra sisteme erişmek isteyen kullanıcılar “Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir” uyarısıyla karşılaştı. 

E Devlet Alt Üst Soy Bilgisine Nasıl Ulaşılır?

Bunun için her şeyden önce bir e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Eğer şifrenizi bilmiyor ya da unutmuşsanız en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. Bunun ardından TC kimlik numaranız ve şifrenizle e devlete giriş yapmanız gerekiyor. Buraya girdikten sonra "e devlet kapısında sunulan hizmetler" bölümünden "alt üst soy bilgisi sorgulama" kısmına girip siz de 1800'lere kadar olan soy bilginize erişebilirsiniz.

Ancak bu işlemi yapmak için günün sakin saatlerini tercih etmenizi öneririz. Nitekim sistem şu an hala yavaş çalışıyor.

Etiketler: e devlet alt üst soy, e devlet soy bilgisi, e devlet alt üst soy bilgisine nasıl ulaşılır, alt üst soy bilgisi sorgulama

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap