EBA'da İşlenen Konular Sınavlarda Çıkacak Mı?


Teknonce > Hayata Dair > EBA'da İşlenen Konular Sınavlarda Çıkacak Mı?
EBA'da İşlenen Konular Sınavlarda Çıkacak Mı?

Koronavirüs sebebiyle okullar tatil edildi. 16 Mart'tan bu yana tatilde olan öğrenciler 23 Mart'tan beri EBA üzerinden derslerini görüyor. Peki öğrenciler EBA'da işlenen konulardan sorumlu olacak mı? EBA'da işlenen konular sınavlarda çıkacak mı? İşte Ziya Selçuk'un açıklamalarıyla birlikte merak ettikleriniz...

EBA'da İşlenen Konular Sınavlarda Çıkacak Mı?

Corona Virüsü'den korunmak amacıyla Türkiye genelinde okullar 30 Mart'a kadar tatil edilmişti. Öğrencilerin eğitim süreçlerinin aksamaması adına da uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. Milyonlarca öğrenci ve veli ise 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 2. dönem yazılı sınavlarının nasıl yapılacağını merak ediyor. EBA'da işlenen konular sınavlarda çıkacak mı? 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 2. dönem yazılı sınavları uzaktan mı yapılacak?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı televizyon programında uzaktan eğitimle ilgili soruları yanıtladı. Her türlü senaryoya hazırlıklı olduklarını söyleyen Bakan Selçuk, öğrencilerin EBA üzerinden her türlü bilgi ve veriye ulaşabileceğini söyledi. Konuşmasının ilerleyen kısmında "sadece uzaktan eğitimle beklentiler karşılanamaz" ifadelerini kullanan Bakan, sınavlara ilişkin iki ihtimale ilişkin hazırlıkların önlerinde olduğunu söyledi. Milli Eğitim'in sahip olduğu soru havuzlarında her iki senaryoya da hazırlıklı olduklarının altı çizildi.

Sınavlar Tatil Öncesine Kadar Olacak. EBA'da İşlenen Konular Sınavlarda Çıkmayacak!

Konuşmasının ilerleyen kısımlarında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüzyüze eğitimle işlenen konuların sınavlarda belirleyici olacağını söyledi. Yüzyüze eğitimin uzaktan eğitimden farklı olduğunu savunan Selçuk'un bu açıklaması veli ve öğrenciler tarafından olumlu karşılandı. 

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Coronavirüs sebebiyle Milli Eğitim kurumlarında ortaya çıkan bu tablonun daha ne kadar devam edeceği ise henüz bilinmiyor. Bilim kurulu tarafından bugün gerçekleştirilecek toplantının gündem maddelerinden biri de bu olacak. Konuya ilişkin bugün bir açıklama yapılması beklenirken, konuya ilişkin kesin bilginin haftasonu verilmesi bekleniyor.

Sınavlar Ertelenecek mi?

Sınavların ertelenip ertelenmeyeceğine ilişkin soruyu da yanıtsız bırakmayan Bakan Selçuk, temel yaklaşımlarının sınavları ertelememek yönünde olduğunu söyledi. Zorunlu bir sebep olmadıkça sınav erteleme yoluna gitmeyeceklerin ancak sürecin gidişine göre de bu kararın tekrar değerlendirileceğini vurguladı. 

Etiketler: eba, sınav, ebada işlenenler sınavda çıkacak mı, corona, okul, tatil

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap