Elektronik Sigara Nasıl Temizlenir?


Teknonce > Teknoloji > Elektronik Sigara Nasıl Temizlenir?
Elektronik Sigara Nasıl Temizlenir?

Kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran elektronik sigaralar (e sigara) temizlenmediklerinde çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor. E sigaranızın nasıl temizleneceği ise haberimizin ayrıntısında.

Tek kullanımlık ya da değişebilir kartuşlu olan elektronik sigaralar temizliğe ihtiyaç duymazlar. Tank sistemli e sigaraların ise haftada bir (en geç on günde bir) temizlenmesi yararınıza olacaktır. Öncelikle elektronik sigaranızı dikkatli bir şekilde parçalarına ayırmanız gerekiyor. Parçaları ayırdıktan sonra likid tankınızı iyice temizlediğinizden emin olun. Temizlik sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli parça likid tankıdır. İyi temizlenmediği takdirde kuruyan likidler, likid tankınıza yapışıp tankınızın ömrünü kısaltacaktır. Ayrıca tüketim sırasında da ilk zamanlarda aldığınız keyfi almadığınızı da farkedeceksiniz. Elektronik sigaracıların temizlik sırasında en çok özen göstermesi gereken parça likid tankıdır. 

Bunun ardından elektronik sigaranızın pilini temizleyin. Sırası gelmişken belirtmemiz gerekir ki, elektronik cihazların temizliğinde su kullanımından kaçınmakta fayda var. Aksi takdirde cihazlarınız paslanabilir. Bunun yerine teknik servisinize ve eczacınıza da danıştıktan sonra eczaneden satın alacağınız alkolü temizlik sırasında kullanabilirsiniz. Temizlik sırasında kullanacağınız bezin de temiz olmasına özen gösterin. Tabi eğer satış danışmanınız su kullanımının sorun olmayacağını ve suyla temizlik yapabileceğinizi söylemişse elbette bu şekilde temizleyebilirsiniz. Bataryanızı temizlerken likid tankından sızmış olan likidler ve toz gibi pislikleri iyice temizlediğinizden emin olun.

Atomizerler markaya ya da modele göre değişebildiği için tüm elektronik sigaralar için geçerli bir atomizer temizliğinden söz edemiyoruz. Atomizeri temizlerken cihazınızı satın aldığınız işletmeye danışmanızda fayda var. Çünkü atomizerler elektronik sigaraların en hassas parçalarından biridir. Dolayısıyla bu kısmı temizlerken bilgili birinden yardım almanız daha iyi olacaktır. Eğer çok ayrıntılı olmayan bir temizlik yapmayı hedefliyorsanız ince bir çubuk (kürdan vs.) ve bir parça bezle bunu yapabilirsiniz. Çubukla temizlik yaparken atomizere zarar vermemeye dikkat edin.

Son olarak önemli bir uyarıyı tekrar hatırlatmak istiyoruz. Elektronik sigaralarla ilgili patlama ve yangın çıkarma gibi tehlikeler bulunduğu için, cihazı satın aldığınız yerden temizlikle ilgili ayıntılı bilgi almayı ihmal etmeyin. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda siz de ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. 

Etiketler: elektronik sigara temizleme, e sigara temizleme, e sigara likid tankı, e sigara atomizer, e sigara pil, e sigara nasıl temizlenir

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap