Elon Musk Tesla'yı Apple'a Satacakmış


Teknonce > Teknoloji > Elon Musk Tesla'yı Apple'a Satacakmış
Elon Musk Tesla'yı Apple'a Satacakmış

Teknoloji dünyasının tanınan ismi Elon Musk bir zamanlar Tesla'yı Apple'a satmayı teklif etmiş, ancak bir sonuç alamamış. İşin garibi, bu sadece birkaç yıl önce oldu.

Model 3'ün geliştirme ve üretim rampasının Tesla için zor olduğu bir sır değil. Tesla CEO'su Elon Musk için de zor bir dönemdi. Bunu biliyoruz çünkü oldukça düzenli bir şekilde işin ne kadar zor olduğundan bahsetti. Musk'ın o sırada Tesla satın almakla ilgilenip ilgilenmeyeceğini görmek için Apple patronu Tim Cook'a başvurduğunu ortaya çıktı.Şok edici, değil mi? Özellikle şimdi, Tesla'nın değeri gözler önündeyken şöyle de bir soru ortaya çıkıyor: Apple, Musk'ın bir toplantı talebini bile kabul etmedi - ya da en azından Musk Salı günü Twitter'da söylediği şey buydu. Ayrıca şirkete mevcut değerinin onda birini veya 6 milyar dolar civarında bir rakamla teklif etmeyi planladığını söyledi.

Bu yorum, ilk olarak Reuters tarafından bildirildiği üzere, Apple'ın kendi elektrikli ve otonom arabasını inşa etmek için yenilediği iddia edilen çabasıyla ilgili bir tartışmanın parçası olarak geldi. Apple otomobilinin 2025 yılında piyasaya sürüleceği ve lityum-demir-fosfat pilleri kullandığı söyleniyor.

Bu arada Tesla, Austin, Texas Cybertruck fabrikasını ve Alman Gigafactory'sini kurmanın yanı sıra Model Y crossover'ının Çin üretimini artırmak için çalışıyor. Ayrıca, bu yılın başlarında Pil Günü sunumunda belirtildiği gibi "Tam Kendi Kendine Sürüş" teknolojisini ve yeni pil teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.

Etiketler: elon musk, tesla, apple

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap