En İyi Bulut Depolama Servisleri


Teknonce > Bilgisayar > En İyi Bulut Depolama Servisleri
En İyi Bulut Depolama Servisleri

Dosyaların internet ortamında depolanabilmesine olanak sağlayan Bulut depolama servisleri kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Bizde bu haberimizde sizler için en iyi bulut depolama servislerini derledik.

Bilgisayarlarda ve telefonlarda, dosyalarımızı saklayabilmek için dahili depolama bulunur. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte dosya boyutları büyüdüğünden dolayı dahili depolama yetersiz kalıyor. Bu sebeple birçok kullanıcı daha önce sizlerle paylaştığımız harici depolama birimlerine (İlgili haber için tıklayın.) yöneliyor. Bulut depolama servisleri ise yanınızda herhangi bir cihaz taşımadan dosyalarınıza erişebilmenize olanak sağlıyor. İşte en iyi bulut depolama servisleri...

Google DriveGoogle'ın kullanıcılar sunmuş olduğu bu depolama servisinin ücretsiz sürümünde 15 GB depolama alanı sunulmaktadır. Hem bilgisayarda hem de telefonda kullanılabilen Google Drive, en çok kullanılan bulut depolama servisleri arasında yerini almakta. Depolama alanının yetersiz kalması durumunda belli ücretler (100 GB için aylık 2 $, 1 TB için aylık 10 $ ve 10 TB için aylık 100$) karşılığında depolama kapasitesini yükseltebilirsiniz.

12 Mart'ta kapatılacağı duyurulan Google Drive'ın akıbeti henüz bilinmiyor. (İlgili haber için tıklayın.)

Yandex Disk

Adından da anlaşılacağı üzere Yandex Disk, Yandex tarafından kullanıcılara sunulan bir bulut depolama servisidir. Şimdilk sadece Rusça, İngilizce, Türkçe ve Ukraynaca dillerinde hizmet veren Yandex Disk'in sunmuş olduğu depolama kapasitesi 10 GB'dır. Tıpkı Google Drive'daki gibi ücret ödeyerek kapasiteyi yükseltmeniz mümkün. Yandex Disk'te aldığınız paketler ücretsiz sürümdeki kapasiteye eklenmektedir.

Ek 10 GB için aylık 1$ / yıllık 10$

Ek 100 GB için aylık 2$ / yıllık 20$

Ek 1 TB için aylık 10$ / yıllık 100$

Dropbox

Dropbox'ın ücretsiz sürümünde sunmuş olduğu alan 2 GB'dır. Fakat sosyal medya üzerinden arkadaşlarınızı Dropbox'a davet ederseniz depolama kapasiteniz 16 GB'a yükseliyor. Ayrıca kapasitenin yetersiz kalması durumunda aylık 10 $karşılığında 1 TB depolama alanı satın alabilirsiniz.

Apple iCloud

Apple'ın sadece kendi kullanıcılarına sunduğu bu bulut depolama servisinde 5 GB ücretsiz alan sunuluyor. Iphone'lara harici olarak hafıza kartı takılamaması iCloud'un vazgeçilmez olmasını sağlıyor. 5 GB depolama kapasitesinin yetersiz kalması durumunda aylık 3 TL gibi çok düşük bir fiyatla 50 GB depolama alanı satın alabilirsiniz.

İnternet ortamında yaşanan hack olayları çok fazla olduğundan bulut depolama servislerini kullanmadan önce iyice düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketler: en iyi bulut depolama servisleri, bulut depolama servisleri, en çok kullanılan bulut depolama servisleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap