E Okul Çilesi Bitmiyor


Teknonce > Teknoloji > E Okul Çilesi Bitmiyor
E Okul Çilesi Bitmiyor

Yıllardır bir türlü halledilemeyen Milli Eğitim'in e okul sisteminde yine aksaklıklar yaşanıyor. Yaşanan sorunların sebebi nedir?

Her sene yoğun dönemlerde çökmesiyle bilinen ve ülke genelinde milyonlarca insanın kullandığı e okula bu sıralar yine erişim sorunları yaşanmaya başladı. Özellikle dönem sonlarında notların girildiği dönemlerde yaşanmaya başlayan sorunlar, bu sene de kendini aratmadı.Milyonlarca öğrenci ve velinin, okul durumlarını öğrenmek üzere kullandıkları e okul aynı zamanda öğretmenler ve Milli Eğitim'deki idari kadrolar tarafından da aktif şekilde kullanılmak zorunda. Öğretmenlerin not girişi yaptıkları sistemle veli ve öğrencilerin bu bilgilere eriştikleri sistem aynı yerde bulunuyor. Bir yandan öğretmen ve idareciler öğrenci not ve bilgilerini düzenlerken, bir yandan Milli Eğitim bürokratları burada çeşitli duyurular yayınlıyor ve bunun haricinde de çeşitli işlemler gerçekleştiriyor.

Ancak işlemlerin yoğunlaştığı dönemlerde e okula eskiden beri bir türlü sorunsuz olarak erişim sağlanamıyor. Dün akşamdan beri de milyonlarca insan aynı sorunla boğuşmak zorunda kaldı. Çeşitli medya organlarında bu durum sadece öğrenci ve velilere ilişkin bir sorunmuş gibi gösterilse de aynı sorunun öğretmenler tarafından da yaşandığını belirtmek isteriz. Binlerce öğretmen dünden beri e okula not girişi yapmakta zorlanıyor. Öğrenci ve velilerin ekranında beliren hata ekranı aynı şekliyle öğretmenlerin de karşısına çıkıyor.

E Okul Çöktü mü?

Konuyla alakalı şimdiye kadar Milli Eğitim'den herhangi bir açıklama gelmiş değil. Bu durumun yoğunluktan dolayı yaşanıyor olduğunu düşünsek de çeşitli medya organlarının konuyu siber saldırılar çerçevesinde değerlendirdiğini de belirtmek isteriz. Ancak ne olursa olsun, Milli Eğitim gibi Türkiye'nin önde gelen bakanlıklarından birinin yıllardır neden hala bu soruna bir çözüm üretemediği milyonlarca insan tarafından merak ediliyor.

Etiketler: e okul, siber saldırı, milli eğitim, öğrenci velileri, e okula erişim sağlanamıyor, e okul çöktü mü

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap