E Okul Notlarını Öğrenmek Mümkün


Teknonce > Teknoloji > E Okul Notlarını Öğrenmek Mümkün
E Okul Notlarını Öğrenmek Mümkün

Geçen gün sizlere duyurduğumuz e okul çilesi bitmek bilmiyor. Milyonlarca öğrenci mağdurken, e okula alternatif bir sistem üretildi. 

Özellikle dönem sonlarında ve dönem içi yoğun dönemlerde çökmesi ya da yavaşlamasıyla ünlenen e okulun bu çilesi yazılımcıları da harekete geçirdi. Şimdiden bütün Milli Eğitim kurumlarında yaygınlaşan bu yeni uygulama ile öğrenciler e okul üzerinden ulaşamadığı notlarına ulaşma imkanına erişti. E okuldan notlara bakılmak istendiğinde ise ders notlarının ders öğretmenlerinden öğrenilmesi gerektiğine dair bir uyarı geliyor.Gelen haberlere göre ise geliştirilen uygulamayla birlikte öğrenciler e okula işlenen notlarını görebiliyorlar. Sistemin nasıl işlediği ise şimdiye kadar açıklanmış değil. Ancak anlaşılan o ki birileri Milli Eğitimin sistemine erişmeyi başarmış. Aslında bir bakıma Milli Eğitim'in sisteminin hacklendiğini söylemek de mümkün. Dolayısıyla geliştirilen uygulama nın yasal olmadığını söylememiz gerekir.

Ancak buna rağmen, bizim de eriştiğimiz kanallara dayanarak, öğrenciler bu durumu pek de umursamıyor. "R Okul" olarak adlandırılan bu uygulama indirildikten sonra sizden çeşitli bilgilerinizi girmenizi istiyor. TC kimlik numaranız, aile sıra numaranız ve öğrenci numaranız gibi çeşitli bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yapıp e okula işlenen notları görmeniz mümkün. 

Uygulamanın yeni geliştirilmiş olması ve öğrencilerimizin not heyecanı sebebiyle hızlı bir şekilde sisteme kaydoldukları haberleri geliyor ve uygulama da her geçen gün yaygınlaşıyor. Ancak burada belirtmek isteriz ki, şimdiye kadar güvenilirliğiye ilgili herhangi bir açıklama gelmeyen bu sisteme dahil olmanız halinde ilerleyen zamanlarda ne türden sorunlarla karşılaşacağınız bilinmiyor. Bilgilerinizi girdiğiniz sisteme ihtiyaç kalmayınca buraya verdiğiniz bilgilerin ilerleyen zamanlarda değerlendirilip değerlendirilmeyeceği, kullanılacaksa ne şekilde kullanılacağı da bilinmiyor. 

Bu şartlar altında merakınıza yenik düşüp notlarınıza bakmak isterseniz Google'a r okul yazdığınızda uygulamayı indirme linklerine ulaşmanız mümkün. 

Etiketler: milli eğitim hacklendi, milli eğitim e okul hack, r okul, e okul notları öğrenme, e okul alternatif, e okul notları görme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap