E Sigaraların Patlamasına Karşı Önlemler


Teknonce > Teknoloji > E Sigaraların Patlamasına Karşı Önlemler
E Sigaraların Patlamasına Karşı Önlemler

Elektronik sigaralarla ilgili en ciddi şikayetler cihazların patladığı yönündeydi. Peki e sigaraların bakımı nasıl yapılmalı ve nelere dikkat edilmeli?

Daha önce elektronik sigaranın ne olduğuna biraz değinmiştik. Hijyenik olması açısından ve rahat kullanımının sağlanması için yapmanız gerekenler konusunda birkaç bilgi paylaşmıştık. Elektronik sigara kullanımında diğer bir önemli konu ise güvenlik açısından önemli hususların yer alması. Medya ve çeşitli kanallardan edindiğimiz bilgilere göre elektronik sigaraların patladığı ve kullananlara riskli konumlarda patladığı  zaman ciddi zararlar verdiği öğrenildi. Bu durumlardan kaçınmak için neler yapmanız gerektiği konusunda birkaç bilgi vermeden önce elektronik sigaralar neden patlar elektronik, sigara seçiminde nasıl bi tutum sergilemeliyiz? Önce bunlara değinmek istiyoruz.Bilindiği gibi elektronik sigaralar diğer sarjlı elektronik eşyaların mantığıyla çalışır. Bir bataryası bulunur ve güç akışının ve bir patlamaya neden olabilecek enerji burada bulunur. Bu güç kaynağına bir kıvılcım, kısa devre ulaşması sonucunda veya bataryanın yapısının güç barındırmaya yeterince elverişli olmaması nedeniyle de patlama meydana gelebilir. Bu durumun meydana gelmemesi için özellikle orijinal ürün kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Her revaçta üründe olduğu gibi yan sanayi ürünlerin de bu piyasanın içinde olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Bu ürünleri tercih etmemenizi öneriyoruz.

Elektronik Sigaranın Patlamasına Engel Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Elektronik sigaralara da diğer elektronik ürünlere gösterdiğiniz hassasiyeti göstermelisiniz. Bunlardan en önemlisinin orijinal ürün kullanımı olduğunu tekrar vurguluyoruz. Bunun yanı sıra elektronik sigaranın kısa devre ihtimalinden kaçınmak için metallerden uzak tutmalısınız. Metallerin teması kısa devre riskini artırmaktadır.

Diğer bir önemli husus elektronik sigaranızı da ıslak ve nemli ortamlardan uzak tutmanız gerekir. Elektronik sigaranın devre sistemine ulaşacak olan su ve nem patlama riskini oluşturacak bir etken olabilir. Bunun için günlük hayatınızda bu hususa dikkat etmelisiniz. 

Ayrıca ürününüzü teslim aldıktan sonra batarya ve şarj aletinin uyumunu kontrol etmeniz gerekir. Bataryanıza uygun olan voltajda güç akımını sağlayacak şarj aletini kullandığınızdan emin olun. Ürününüzün sahip olması gereken standart değerlere sahip olup olmadığından emin olun. 

Günlük hatta kendine yer bulan ve birçok kişinin tercih ettiği elektronik sigara kullanırken patlama riskine karşı almanız gereken önlemler konusunda size bilgi vermeye çalıştık. Elektronik sigaranın mevcut riskinden daha fazla risk taşımaması için bu unsurlara dikkat etmenizi önerir sağlık dolu bir yaşam dileriz.

Etiketler: e sigara patlama,elektronik sigara patlama, e sigara neden patlar, elektronik sigara neden patlar, e sigara patlamasına karşı önlemler, elektronik sigara patamasına karşı önlemler

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap